Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Bieżące wydarzenia

Oryginalność, kreatywność i niezwykłe spojrzenie na świat przez obiektyw aparatu fotograficznego – te wszystkie walory znaleźli jurorzy w pracach Justyny Kraus i Natalii Boduch. Uczennice ZSTI zostały laureatkami konkursu fotograficznego Fotokrajobraz organizowanego przez Instytut Architektury Krajobrazu Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej.

W ZSTI zakończyły się dwa kursy zawodowe. Kolejne grupy uczniów technikum mechanicznego i zasadniczej szkoły zawodowej – kierunek mechanik monter maszyn i urządzeń zdobyły dodatkowe umiejętności niezwykle cenione przez pracodawców na rynku pracy. Kursy, prowadzony przez nauczyciela przedmiotów mechanicznych w ZSTI – p. Andrzeja Figurę, były finansowane dzięki projektowi unijnemu, w którym uczestniczy szkoła.

Szpital każdemu kojarzy się z bólem, cierpieniem, nadzieją na lepsze jutro, wyjściem z tej szarej ponurej rzeczywistości. Ale nie uczniom kl. 1TB i 1TR, którzy postanowili poświęcić swój wolny czas w sobotę, by wnieść promyk słońca dzieciom – pacjentom oddziału hematologii krakowskiego Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu.

Kto śledzi działania naszego koła „Caritas” wie, że jednym z obszarów jego zaangażowania są biedne kraje Afryki: Rwanda, Kongo i Burundi. Pracujące tam polskie misjonarki proszą nas czasem o konkretną pomoc. 

Klasa 3 b technikum budowlanego wraz z wychowawcą Grzegorzem Lekki wybrała się na kilkudniową wycieczkę w Bieszczady. Piękny ośrodek usytuowany na wyspie Jeziora Solińskiego w Polańczyku był miejscem postoju, wypoczynku i punktem wypadowym na wycieczki w pobliskie, piękne okolice.  Podczas tej wycieczki udało się przemierzyć szlaki Połoniny Wetlińskiej, zwiedzić największe miasto Bieszczad – Ustrzyki Dolne.  Jak przystało na budowlańców w programie wycieczki nie mogło zabraknąć zwiedzania największego w Polsce obiektu hydrotechnicznego, jakim jest zapora wodna w Solinie, wraz z elektrownią wodną w niej umiejscowionej.