Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Bieżące wydarzenia

Informujemy, że pedagodzy szkolni są dostępni zdalnie dla uczniów, wychowawców i nauczycieli, rodziców oraz  kuratorów sadowych, asystentów rodzinnych i pracowników socjalnych Gminnych i Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej, a także innych instytucji współpracujących ze szkołą w godzinach ustalonych dyżurów.

Monika Bierowiec- Łysek  

kontakt:  tel: 692 778 084,  e- mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,  Skype:  Monika Bierowiec godziny pracy od 8 do 13  każdego dnia.

Elżbieta Łyżnicka

kontakt:  tel: 798 470 735,  e- mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,  Messenger: Ela Łyżnicka

godziny pracy od poniedziałku do czwartku w godzinach pracy od 11.00 do 13.00 oraz w piątki od 8.00 do 13.00.

 

 

Uczniowie, którzy nie zdali egzaminu zawodowego, tzn. częśc pisemna poniżej 50%, i/lub część praktyczna poniżej 75% proszeni są o niezwłoczne złożenie deklaracji aby mogli przystąpić do egzaminu poprawkowego w najbliższej sesji. W tym celu należy pobrać i wydrukować odpowiednią deklarację (deklaracje będą zamieszczone na stronie szkoły w zakładce "Do pobrania"). 

Wydrukowane deklaracje należy uzupełnić, podpisać, następnie zestanować (sfotografować) i przesłać pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

W związku z potrzebą rozłożenia ruchu sieciowego związanego z rozpoczęciem regularnego nauczania zdalnego informujemy, że kursy klas maturalnych 4TI, 4TE, 4TR, 4TB i 4TMB zostały uruchomione na nowej plarformie e-learningowej.

Proszę wszystkich uczniów klas maturalnych i nauczycieli uczących w tych klasach o założenie kont na nowej platformie.

 

 

Zgodnie z rozporządzeniem MEN od środy 25 marca 2020 r. w ZSTI rozpoczyna się zdalne nauczanie dla wszystkich uczniów szkoły.

Nauczanie zdalne będzie odbywało się według obowiązującego planu lekcji, także zajęcia w klasach maturalnych. Każdy uczeń szkoły jest zobowiązany do udziału w nauczaniu zdalnym zgodnie z planem.

Uczniowie są zobowiązani do uczestnictwa w zajęciach prowadzonych poprzez szkolną platformę e-learningową. W tym czasie powinni być dostępni „on-line”.

W związku z powyższym każdy uczeń musi podczas zajęć zdalnych:
  • korzystać ze szkolnej platformy e-learningowej pod adresem  https://moodle.zsti.edu.pl
  • uczestniczyć w nauczaniu na kursie klasowym - zgodnie z planem zajęć
  • realizować aktywności przygotowane przez nauczyciela
  • potwierdzać swoją obecność na czacie danego przedmiotu
  • komunikować się z nauczycielem w sposób określony na kursie.W przypadkach szczególnych, np. braku możliwości uczestniczenia w zajęciach zdalnych w trybie zorganizowanym przez szkołę należy komunikować się z wychowawcą klasy.

  

"Z powodu koronawirusa polska szkoła w ciągu tygodnia przeniosła się z klas do internetu. Jednak, aby edukacja mogła się odbywać online, potrzebne są minimum trzy rzeczy: dobre chęci, umiejętności oraz sprzęt. Tego ostatniego brakuje. Dlatego zwracamy się do firm, koncernów i ludzi dobrej woli z prośbą o rozważenie możliwości przekazania szkołom sprzętu komputerowego, urządzeń mobilnych czy ruterów” -  napisał w specjalnym apelu prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz. ZSTI włącza się do akcji i również apeluje do wszystkich, którzy mogą i chcą wypożyczyć uczniom ZSTI sprzęt na czas zdalnego  nauczania. Prosi także uczniów, aby zgłaszali zapotrzebowanie. Szkoła będzie pośredniczyć w przekazywaniu informacji, zarówno darczyńcom, jak i uczniom potrzebującym sprzętu niezbędnego do realizowana nauki w domu.