• slajd1
  • slajd2
  • slajd3
  • sladj4

Udział w konkursie filmowo - fotograficznym " Z obiektywem przez Powiat"

Uczennice klasy 4 TOR: Julia Kołaczek, Kinga Latawiec, Zuzanna Uchacz, Anna Wójciak, wzięły udział w IX edycji konkursu "Z obiektywem przez Powiat". Organizatorem konkursu jest Starostwo Powiatowe w Limanowej, Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej, Miejska Biblioteka w Mszanie Dolnej. Patronat honorowy nad konkursem objął Starosta Limanowski. Uczennice przygotowały zestaw 5 fotografii związanych z pejzażem i człowiekiem, gdyż takie były założenia konkursu.

Więzienna lekcja wychowawcza

Uczniowie kl. 2TB oraz 3TSp mieli okazję przekonać się, jak wygląda więzienna codzienność, uczestnicząc w szczególnej lekcji wychowawczo-profilaktycznej, jaką była wizyta w Zakładzie Karnym o zaostrzonym rygorze w Nowym Sączu. Wyjazd odbył się z inicjatywy pedagoga szkolnego – Moniki Bierowiec-Łysek.

Pamiętamy o zmarłych

Początek listopada to czas refleksji i zadumy nad przemijaniem, ale też okazja, aby okazać pamięć o tych, którzy odeszli. Tradycyjnie już w ZSTI odbył się apel, podczas którego wspomniano zmarłych uczniów i nauczycieli. Uczczono ich pamięć nie tylko paląc symboliczne znicze przy ustawionym brzozowym krzyżu, ale też odmówiono w ich intencji litanię za zmarłych. Modlitwę poprowadził ks. Tadeusz Mrowiec, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego.

List gratulacyjny dla ucznia ZSTI

Na ręce Dyrekcji ZSTI wpłynął list gratulacyjny od Dyrekcji Zespołu Szkół przy Śląskim Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowym im. dr. A. Szebesty w Rabce-Zdroju, gdzie na turnusie leczniczym przebywał Jan Kołodziejski, uczeń kl. 2TIb.

Znamy wyniki matur – ZSTI na drugim miejscu w powiecie

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie opublikowała wyniki zdawalności tegorocznego egzaminu maturalnego po wszystkich sesjach. Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych z wynikiem 89% doskonale wypada nie tylko na tle konkurencji w powiecie, ale też jest znacznie powyżej średniej w województwie i kraju.