Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Bieżące wydarzenia

Aby rozpocząć zwiedzanie fabryki FCA /Fiat Chrysler Automobiles/ Poland w Tychach należało spełnić poniższe warunki:

  1. konieczna była odzież wierzchnia, która musi zakrywać całe ciało

  2. wszyscy zobowiązani byli do założenia odblaskowych kamizelek

  3. każdy uczeń musiał posiadać ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków w dniu wycieczki, kopia dokumentu lub oryginał musi zostać przedłożony na recepcji

  4. grupa porusza się tylko i wyłącznie w asyście przewodnika i po wyznaczonych specjalnych pasach ruchu pieszego.

16 października, obchodziliśmy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Z tej okazji instytucje z terenu całego kraju podejmują działania mające na celu poszerzenie wiedzy z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, jak również mechanizmu działania defibrylatora. 

Przestrzenią do rozważań dotyczących historii odzyskania Niepodległości może być przemierzanie naszej Ojczyzny na rowerze, które daje niesamowite odczucie kontaktu z otoczeniem i możliwość skupienia uwagi, dzięki czemu można dostrzec rzeczy i miejsca, których nie mamy szansy zobaczyć mijając je nawet codziennie. Przemierzając drogi i bezdroża mamy czas na głębsze przemyślenia i snucie planów zawodowych, czy rodzinnych, a także po prostu na chłonięcie przepięknych obrazów jakie roztacza przed nami polskie babie lato i każda inna pora roku.

W piątek 12 października 2018 r. odbył się Pieszy Rajd Niepodległości. O godzinie 8.00 pod budynkiem na ul. Starowiejskiej zebrało się 62 uczniów wraz z opiekunami oraz Strzelcami z JS 2404. Uczestnicy Rajdu zostali podzieleni na 3 grupy. Pierwsza grupa udała się na Lubogoszcz, Śnieżnicę oraz Ćwilin i przeszła około 25 km.

Już w czwartek, 11 października w ZSTI świętowano Dzień Edukacji Narodowej. Jak co roku, nie obyło się bez nagród, kwiatów, życzeń. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele powiatu limanowskiego – wice starosta Mieczysław Uryga i Artur Krzak, dyrektor Wydziału Oświaty w Starostwie Powiatowym w Limanowej.