• slajd1
  • slajd2
  • slajd3
  • sladj4

Ostatnie pożegnanie Dawida

„Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą.”

12 maja rodzina, przyjaciele, wychowawczyni, koledzy z klasy 3SBa pożegnają tragicznie zmarłego Dawida Karpierza. Uczynny i życzliwy, z optymizmem patrzył w przyszłość. Kochał życie i motocykle, które były jego pasją od dzieciństwa. Za kilka tygodni miał skończyć szkołę, zdać egzaminy i rozpocząć pracę w wymarzonym zawodzie. Nie zdążył. Żył szybko i za szybko odszedł.

Dawidzie, na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci.

 

Konkurs ‘Elllo‘ rozstrzygnięty!

Jeszcze przed długim weekendem majowym w ZSTI odbył się szkolny konkurs języka angielskiego, w którym wzięło udział 19 uczniów. Organizatorem konkursowych zmagań, w których trzeba było wykazać się znajomością słownictwa i rozumieniem testów słuchanych była p. Urszula Kotarba. Poniżej prezentujemy wyniki:

Konkurs wiedzy o globalnym ociepleniu - zapraszamy!

25 maja o godz. 10 w budynku przy ul. Starowiejskiej odbędzie się konkurs wiedzy o globalnym ociepleniu. Konkursowe materiały są dostępne na szkolnej platformie e-learningowej na kursie prowadzonym przez p. Joannę Bałę. Zapraszamy!

Stypendia i Lilie św. Antoniego - maturzyści pożegnali się ze szkołą

Po dwóch latach ograniczeń pandemicznych, tegoroczni maturzyści mogli pożegnać się ze szkołą na tradycyjnym apelu, który był okazją do podsumowania osiągnięć. Jak zwykle przy takiej okazji, nie obyło się bez wielu ciepłych słów i wzruszeń. W uroczystości uczestniczyli także przedstawiciele powiatu ze starostą Mieczysławem Urygą oraz przedstawiciele firm partnerskich szkoły - Blachotrapezu i PalletenWerk, które ufundowały stypendia dla najlepszych techników budownictwa i spawalnictwa.

Podziękowania i pamiątkowe medale dla ZSTI

Dyrektor ZSTI - pan Andrzej Dębski, nauczyciel przedmiotów budowlanych - pan Grzegorz Lekki oraz Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych zostali odznaczeni pamiątkowymi medalami przyznanymi i przez Politechnikę Krakowską z okazji 35-lecie Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.