Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Bieżące wydarzenia

Laureatki  konkursu fotograficznego "Mój Krajobraz":  Justyna Kraus z  z kl. 2TR oraz Natalia Boduch z kl. 1TR wspólnie z opiekunem Moniką Ziębą wzięły udział w warsztatach  fotografii krajobrazowej, które odbyły się w budynku wydziału architektury Politechniki Krakowskiej i stanowiły część nagrody.

W  ZSTI  rozstrzygnięto szkolny konkurs matematyczny INS-KAN. Konkursowe zmagania, przygotowane przez nauczycieli matematyki, jak zwykle cieszyły się dużym zainteresowanie uczniów i odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych: junior – kl. 1 i student – kl. 2 i 3. Poniżej publikujemy listę laureatów obydwóch kategorii.

Uczniowie klasy pierwszej technikum budowlanego, wraz z wychowawczynią panią Iwoną Rusnak i opiekunem panem Grzegorzem Lekki, odkrywali tajemnice i podziwiali piękno przyrody Warmii i Mazur. A wszystko to podczas tygodniowego pobytu w sercu krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Program wycieczki pozwalał na chwilę odpoczynku i relaksu nad brzegiem jeziora Nidzkiego. Jednak jak wiadomo, odpoczywać można również czynnie i właśnie ta forma odpoczynku towarzyszyła budowlańcom podczas tej wycieczki. Przepiękna trasa rowerowa z Rucianego-Nida do Mikołajek z przeprawą promową w miejscowości Wierzba, była największą atrakcją pierwszego dnia pobytu na Mazurach.

Już po raz kolejny Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej wspólnie z nowosądecką Fundacją "Pomyśl o Przyszłości" gościł najzdolnieszą młodzież ze szkół podstawowych powiatów limanowskiego, nowotarskiego i myślenickiego. W piątek 8 czerwca w ZSTI odbył się Super Finał Konkursu "Zawód nie zawodzi", w którym uczniowie zmierzyli się z pytaniami z zakresu ekonomii i gospodarki.

Pierwszy tydzień czerwca kl. 1TEM spędziła aktywnie odkrywając atrakcje Mazur. Podczas pobytu w Krainie Wielkich Jezior uczniowie mieli okazję zobaczyć piękno takich miejsc, jak Ruciane-Nida czy Mikołajki. Zwiedzili także słynny Wilczy Szaniec.