Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Bieżące wydarzenia

Uczniowie klasy 3 SZ i 2TM uczestniczyli w wizytach zawodoznawczych w dwóch krakowskich firmach i jednej limanowskiej, których celem było nie tylko poznanie specyfiki pracy w branży. Uczniowie klasy 3 SZ, którzy już za dwa tygodnie kończą edukację, otrzymali konkretne oferty pracy na stanowisku spawacz konstrukcji oraz operator obrabiarek numerycznych.

W ZSTI trwa sezon wycieczek. Przez 5 dni uroki Roztocza i wschodnich rubieży Polski podziwiali uczniowie z kl. 2 TB wraz w wychowawczynią Iwoną Rusnak i opiekunem Grzegorzem Lekkim. Na trasie przejazdu nie mogło zabraknąć Rzeszowa – stolicy Podkarpacia. Dla przyszłych budowlańców szczególnie interesująca była architektura tego miasta.

Wypad na Roztocze kojarzy się z wyprawami kajakowymi i wspaniałymi trasami rowerowymi. Uczniowie pokonali 23-kilometrowy odcinek leniwej, ale pełnej meandrów i zdradliwych zakoli rzeki Wieprz, posilając się smażoną na ognisku kiełbasą. Mieli też okazje poznać najciekawsze atrakcje turystyczne gminy Józefów i Roztocza Środkowego przemierzając 36-kilometrową malowniczą trasę rowerową prowadzącą śladami Ordynacji Zamojskiej. Uczniowie zwiedzili również Zamość- założony w 1580 roku przez hetmana wielkiego koronnego Jana Zamoyskiego, oraz Lublin w którym, zobaczyli Majdanek – niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i jeniecki, funkcjonujący w latach 1941-1944. Zobaczyli również Bazylikę katedralną Narodzenia NMP oraz   muzeum  zamku królewskiego. Atrakcją drogi powrotnej było zwiedzanie Sandomierza i spacerowanie śladami Ojca Mateusza oraz pamiątkowe zdjęcie przed renesansowym Ratuszem na starówce. Wszyscy zgodnie powtarzają, że była to bardzo udana wycieczka i planują kolejne wypady

INSTAL w tym roku szkolnym stanie się poważnym 50-latkiem. Aby uczcić tak nobliwego jubilata cała społeczność szkolna oraz absolwenci są zaproszeni do wspólnej zabawy, której kulminacyjnym punktem będzie wielkiej jubileuszowa gala 13 czerwca. Z okazji jubileuszu powstała monografia szkoły, wybite też zostały pamiątkowe pinsy 50-lecia ZSTI.

Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych

informacja z otwarcia ofert

Szanowni Państwo,

W związku z zakończeniem postępowania i dokonaniem wyboru najkorzystniejszej oferty w procedurze prowadzonej na podstawie ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo Zamówień Publicznych  ( tj. Dz.U. z 2018 r. poz. 1986 z późn. zm. ) w trybie przetargu nieograniczonego na: „Dostawa i dystrybucja gazu do budynków Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej”

W dniach 21-24 budowlańcy z klasy 1 pod opieką pani Elżbiety Sowy, pani Ewy Diduszko i pana Grzegorza Lekkiego odwiedzili Bieszczady. Po dotarciu nad Jezioro Solińskie, spacerze po Polańczyku i przeprawie promowej zakwaterowaliśmy się na malowniczej wyspie w ośrodku wypoczynkowym Wyspa Energetyk.