Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Bieżące wydarzenia

Smaki Irlandii, czyli sconsy z konfiturą z pomarańczy i prawdziwa irlandzka herbata, irlandzka muzyka, zielono-pomarańczowe stylizacje - tak w piątek obchodzono w ZSTI Dzień Kultury  Irlandzkiej. Wydarzenie miało związek z przypadającym na sobotę 17 marca narodowym i religijnym świętem Irlandii – Dniem Św. Patryka.

W piątek, 16 marca o godz. 9.40 w auli odbędzie się test z wiedzy dotyczącej kultury i historii Irlandii, natomiast o godz. 11.40 odbędzie się prezentacja najciekawszych stylizacji irlandzkich, prezentacja dotycząca Irlandii oraz rozstrzygnięcie obu konkursów. Zaprszamy

Uczniowie kl. 2TM uczestniczyli w wizycie technologicznej w limanowskiej firmie Limatherm, która jest uznanym na świecie producentem odlewów ciśnieniowych. Przyszli mechanicy mieli okazję zweryfikować swoją wiedzę teoretyczną z praktyką. Po zakładzie oprowadzał ich znany im z zajęć warsztatowych instruktor zawodu Szymon Dutka, który równocześnie jest pracownikiem firmy.

W tegorocznym orędziu na Wielki Post papież Franciszek zachęca do dzieł miłosierdzia, praktykowania chrześcijańskiej jałmużny. W naszej szkole jedną z szans włączenia się w działania dobroczynne są akcje Szkolnego Koła „Caritas”: zbiórka trwałej żywności i środków czystości dla naszych rodaków z Gródka Jagiellońskiego na Ukrainie, którzy żyją tam w naprawdę ciężkich warunkach materialnych oraz pomoc dla mamy i dziecka z Burundi, która w ostatnich dniach trafiła do ośrodka sióstr karmelitanek, wspieranego przez koło.

Początek marca to czas, w którym Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych wkracza w decydującą fazę. Uczniowie: Oliwia Kołodziej, Damian Wacławik, Daniel Dudzik, Mariusz Kozak, Damian Kaczmarczyk i Jan Filipiak reprezentowali ZSTI podczas eliminacji okręgowych w Krakowie.