Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Bieżące wydarzenia

W Zawodach Sportowo Obronnych pk. ”Harnaś 2108", które odbyły się w Tymarku dnia 14 czerwca 2018r. uczestniczyły drużyny 3-osobowe w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców, reprezentujące gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu. 

Nazywany był Pontifexem – Budowniczym Mostów. Mówił, że różnice są mniej istotne, niż to, co łączy wszystkich ludzi. Spotykał się z przedstawicielami innych religii i kultur, także z niewierzącymi.

W dniach od 11 do 15 czerwca 2018 kl. 2TE wraz z wychowawczynią Panią Joanną Bałą i Panem Marcinem Stożkiem wybrali się na podbój Bieszczad. Mimo, iż aura nie była sprzyjająca elektrykom udało się zdobyć najwyższy szczyt - Tarnicę i poprzez mgłę zobaczyć fragmenty połonin, by potem w strugach deszczu i w towarzystwie piorunów zbiec do parkingu w Wołosatem.

Poniżej prezentujemy filmy pokazujące niezwykłe projekty mechanizmów wykorzystywanych w branży mechanicznej, które powstały podczas zajęć pracowni mechanicznej. Modele projektowali zarówno uczniowie technikum mechanicznego, jak i zasadniczej szkoły branżowej o kierunku monter mechanik maszyn i urządzeń.

W środę, 13 czerwca ks. Rafał Ryczek, były wikary w parafii Miłosierdzia Bożego w Mszanie Dolnej i katecheta w ZSTI dołączył do grona uhonorowanych Lilią św. Antoniego, będącego najważniejszym odznaczeniem Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej. Mimo iż ks. Rafał od kilku lat nie pracuje już w Mszanie Dolnej, stara się podtrzymywać tę więź. Kapituła doceniła zaangażowanie, przyjaźń i wsparcie, jakim wciąż, mimo odległości - ks. Rafała pracuje obecnie w Chełmku,  darzy społeczność ZSTI.