Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Bieżące wydarzenia

Spawacze z kl. 1TS i mechanicy z kl. 2TEM uczestniczyli w XII Targach Obróbki Blach i Cięciach w Kielcach. Udział w imprezie wystawienniczej  połączyli z wizytą zawodoznawczą w kieleckiej Fabryce Łożysk Tocznych.

Ogromnym powodzeniem cieszył się konkurs języka angielskiego, na którym uczniowie musieli wykazać się biegłą znajomością słownictwa, jak również struktur gramatycznych oraz umiejętnością rozumienia tekstu słuchanego. Uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom znajomości języka.

UWAGA ABSOLWENCI GIMNAZJÓW i SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

 

Przed Wami jedna z ważniejszych decyzji życiowych – wybór szkoły, która nie tylko pomoże Wam rozwinąć swoje zainteresowania, ale także pozwoli trafnie wybrać przyszły zawód. Kształcimy w zawodach, na które stale rośnie zapotrzebowanie na rynku pracy.

ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNO - INFORMATYCZNYCH to szkoła, która:

 • wyróżnia się przyjazną dla uczniów atmosferą,
 • posiada bogate tradycje,
 • prowadzi kształcenie w ramach szkół średnich i szkoły branżowej I stopnia,
 • przygotowuje do nauki w szkołach wyższych (oferuje kierunki ze zwiększoną ilością godzin z wybranych przedmiotów),
 • daje możliwość uzyskania tytułu technika,
 • przygotowuje do aktywnego wejścia na rynek pracy,
 • oferuje staże zawodoznawcze w zakładach pracy,
 • uczy przedsiębiorczości i samodzielności w podejmowaniu decyzji.

Ponadto ZSTI:

 • oferuje bogaty wybór specjalności i zawodów,
 • kształci w zawodach deficytowych zgodnie z aktualnymi wymaganiami rynku pracy,
 • dysponuje wysoko wyspecjalizowaną kadrą pedagogiczną,
 • posiada dobrze wyposażone, nowoczesne pracownie i laboratoria, salę gimnastyczne z nowoczesnym zapleczem,
 • ma dogodną lokalizację (w sąsiedztwie dworca PKS, busów),
 • dostosowuje system kształcenia do potrzeb młodzieży (wprowadzamy profile ze zwiększoną liczbą godzin z przedmiotów cieszących się największym zainteresowaniem wśród uczniów), prowadzimy szereg kursów zawodowych,
 • zapewnia uczniom możliwość rozwijania własnych zainteresowań w ramach: Klubu Młodzieżowego Instal, telewizji szkolnej Instal TV, różnorodnych kółek zainteresowań,

 

Kierunki kształcenia i zasady rekrutacji w roku szkolnym 2019/2020

 

 

 

ZSTI ponownie udowodniło, że zajmuje pozycję lidera w konkursie historycznym „Krąg” – a wszystko dzięki uczniowi klasy IV TOR – Bartłomiejowi Orłowi, który w kategorii pracy indywidualnej uzyskał prawie najwyższe, bo II miejsce w Polsce. Bartek już we wcześniejszych edycjach tego turnieju zyskiwał wysokie lokaty, w zeszłym roku również został laureatem konkursu, zajmując III miejsce. Tegoroczne zmagania dotyczyły tematu wielkich polskich naukowców, maturzysta z klasy reklamy wykonał pracę poświęconą Ignacemu Łukasiewiczowi, wynalazcy m. in. lampy naftowej, której miniaturowym prototypem ozdobił album. Wysoki poziom merytoryczny i artystyczny dzieła był wynikiem poszukiwań badawczych Bartka, współpracy z Biblioteką Miejską w Mszanie Dolnej oraz umiejętności nabytych w klasie reklamy.
 
W ślady maturzysty, który już ostatni raz wziął udział w konkursie, wstąpiła młodsza koleżanka – Natalia Wcisło, także z klasy technikum organizacji reklamy. Wykonała album poświęcony wybitnemu polskiemu inżynierowi i wynalazcy Stefanowi Drzewieckiemu. Dzieło Natalii również zostało dostrzeżone przez jury, zyskując wyróżnienie wśród szkolnych prac. Być może to właśnie adepci reklamy będą potwierdzać wysoką jakość kształcenia i rozwijania pasji artystycznych i historycznych w ZSTI w kolejnych latach.
 
 

W ZSTI odbył się kolejny konkurs wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego, który jest organizowany co roku przez nauczycieli języka niemieckiego i niezmiennie cieszy się popularnością wśród uczniów. Uczestnicy konkursowych zmagań muszą wykazać się znajomością polityki, geografii, historii krajów niemieckojęzycznych.