Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Bieżące wydarzenia

10 marca w ZSTI został przeprowadzony po raz kolejny Ogólnopolski Konkurs Chemiczny Alchemik. Uczestniczyło w nim 11 osób z klas: 2TR, 2TB, 1R, 1TI. Do grona najlepszych Alchemików w naszej szkole dołączyli: Dariusz Chorągwicki – kl. 2TB, Aleksandra Schmidt – kl. 1TB oraz Krzysztof Nawieśniak – kl. 1TI. Gratulujemy i zachęcamy do udziału w przyszłym roku. Wszystkim uczestnikom  dziękujmy za udział w konkursie.

Poniżej publikujemy szczegółowy harmonogram egzaminów kwalifikacyjnych w sesji letneji.

W niezwykły sposób, bo i niezwykłe są okoliczności, w piątkowe popołudnie maturzyści pożegnali szkołę. Zamiast na tradycyjnym apelu, społeczność szkolna spotkała się w sieci. Jak zwykle przy takiej okazji, nie obyło się bez wielu ciepłych słów i wzruszeń.

 

15 uczniów ZSTI już odebrało laptopy. Dzięki temu będą mogli mieć łatwiejszy dostęp do zdalnego nauczania. Sześć notebooków pochodzi z zasobów szkolnych, a pozostałe dziewięć udało się uzyskać z projektu „Zdalna szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”, który umożliwia samorządom zakup komputerów i tabletów do szkół ze środków finansowanych z budżetu Unii Europejskiej. Na ten cel Ministerstwo Cyfryzacji przeznaczyło w sumie aż 186 mln zł.

W związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem  COVID- 19, do 26 kwietnia br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w szkołach.  W czasie ograniczenia funkcjonowania szkół nauka jest realizowana na odległość.

W przypadku praktyk zawodowych uczniów technikum, zaplanowanych  do  zrealizowania  w  okresie,  w  którym  wprowadzono  czasowe ograniczenie funkcjonowania szkół, praktyki te realizuje się do  końca  roku  szkolnego  2019/2020  lub  w  klasach  programowo wyższych.

W związku z tym uczniowie klas 2TI oraz 3TR mający rozpocząć praktykę zawodową  od 20 kwietnia b.r. uczestniczą w zajęciach zdalnych wg obowiązującego planu.

Czas rozpoczęcia praktyki zawodowej zostaje przesunięty i będzie ogłoszony oddzielnym komunikatem.