Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Bieżące wydarzenia

Informuję, że w dziale "Nasza Szkoła" został opublikowany harmonogram zajęć zdalnych dla maturzystów. Proszę wszystkich uczniów klas maturalnych o zapoznanie się z harmonogramem oraz o obowiązkowy udział.

 

 

Od poniedziałku 16 marca rozpoczynają się zdalne zajęcia dla uczniów klas maturalnych. Na stronie szkoły w zakładce Nasza Szkoła zostanie umieszczony plan e-lekcji dla poszczególnych klas.

Codziennie będą odbywały się lekcje przygotowujące do egzaminów maturalnych. Każdy uczeń klas maturalnych jest zobowiązany do zapisania sie na właściwy kurs e-lerningowy  i uczestniczenie w zajęciach zgodnie z podanym harmonogramem. Klucz do kursu prześle uczniom nauczyciel prowadzący poprzez dziennik elektroniczny.

Aby korzystać z kursów należy:

  • zalogować się na szkolnej platformie e-lerningowej https://moodle.zsti.edu.pl
  • uczniowie którzy są pierwszy raz w serwisie by otrzymać pełny dostęp do kursów muszą najpierw utworzyć konto
  • znaleźć kurs w którym chcesz uczestniczyć poprzez wyszukiwarkę kursów
  • korzystając z otrzymanego od nauczyciela prowadzącego klucza zapisać się na kurs

 

 

W związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11.03.2020 r.  zajęcia w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej  zostają zawieszone na 2 tygodnie. Od 12 marca br. uczniowie szkół ponadpodstawowych nie przychodzą do szkoły.

Uczniowie będący młodocianymi pracownikami nie uczęszczają do szkoły. Realizują jednak przygotowanie zawodowe u pracodawcy na dotychczasowych zasadach.

Prosimy uczniów ZSTI aby:

  • Pamiętali o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikali miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe)
  • Przestrzegali w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywają

 

Przerwa w funkcjonowaniu szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki. W związku z tym należy odpowiedzialnie wykorzystać czas zawieszenia zajęć w szkole. Dla wszystkich uczniów przygotowujących się do matury i egzaminów zawodowych zostaną przygotowane zajęcia zdalne prowadzone przez nauczycieli naszej szkoły. Szczegóły zostaną przekazane w czwartek 12. marca br. Zachęcamy do korzystania z oferty.

 

 

W ZSTI odbył się kolejny konkurs wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego „Die DACH - LAENDER – EXPERTEN”, który zorganizowały i przeprowadziły panie Gabriela Sułkowska i Anna Łanocha. Tegoroczna edycja odbyła się w nowej formule i była skierowana nie tylko do uczniów klas technikum, ale także do uczniów szkoły branżowej.

We wtorek, 10 marca o godz. 9  zostanie przeprowadzony po raz kolejny w naszej szkole Ogólnopolski Konkurs Chemiczny-ALCHEMIK. Osoby, które wyraziły chęć uczestnictwa, proszone są o zgłoszenie się do pani Elżbeity Sowy lub Iwony Rusnak. Konkurs zostanie przeprowadzony w obydwóch budynkach ZSTI -  przy ul. Starowiejskiej i Matejki. Uczestnikom życzymy powodzenia.