Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Bieżące wydarzenia

Trzy październikowe dni przyszli specjaliści od reklamy i spawania, czyli uczniowie kl. 2TR i 2TS spędzili w mieście Straussa. Punktem programu była także Bratysława.

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca obchodzony jest od 2013 r. z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Celem inicjatywy jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Dzięki tego typu akcjom chcemy zaakcentować, jak ważna dla każdego z nas jest wiedza dzięki której, jesteśmy w stanie z powodzeniem udzielić pierwszej pomocy osobie, u której doszło do nagłego zatrzymania krążenia. 

W piątek, 11 października w ZSTI świętowano Dzień Edukacji Narodowej. Jak co roku, nie obyło się bez nagród, kwiatów, życzeń i koncertu Instal Bandu. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele powiatu limanowskiego – starosta Mieczysław Uryga i Artur Krzak, dyrektor Wydziału Oświaty w Starostwie Powiatowym w Limanowej, Ewa Filipiak – przewodnicząca Rady Powiatu Limanowskiej i radni powiatowi. 

We wtorkowy poranek, 1 października, grupa 35 uczniów naszej szkoły wybrała się do teatru Variete w Krakowie, by obejrzeć spektakl „Tom Sawyer”, teatralną adaptację słynnej powieści Marka Twaina z 1876 roku, która należy do klasyki literatury amerykańskiej. Było to wydarzenie tym bardziej niezwykłe, że sztuka była grana w języku angielskim.

W kawiarence w budynku szkoły  przy ul. Matejki można oglądać zdjęcia wykonane przez uczniów  ZSTI - laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego – Justyny Kraus (4TR), Natalii Boduch (3TR), Julii Muchy, Justyny Zięby i  Bartka Piekarczyka (4TB).