• slajd1
  • slajd2
  • slajd3
  • sladj4

ZSTI w Chorwacji

Uczniowie kl. 2TE, 4TRp, 4TEp oraz 3TSE spędzili ostatni tydzień kwietnia eksplorując najpiękniejsze zakątki Chorwacji. To już drugi w historii szkoły wyjazd na Bałkany.

W ZSTI otwarto nowe obiekty sportowe

W czwartkowe przedpołudnie włodarze powiatu limanowskiego dokonali oficjalnego otwarcia kompleksu boisk sportowych przy ZSTI. Pierwszy gwizdek zainaugurował Dzień Sportu, czyli Pierwsze Mistrzostwa Obiektu. Uczniowie korzystając z nowej infrastruktury, mogli rozegrać finały trwających od kilku tygodni szkolnych rozgrywek sportowych. Na nowej murawie odbył się też pokaz taekwondo w wykonaniu utalentowanych zawodniczek klubu Koryo, uczennic ZSTI, sióstr Bożeny i Małgorzaty Gal.

Alchemicy w ZSTI

1 marca odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego Alchemik, którego głównym celem jest upowszechnianie i rozwijanie wśród młodzieży wiedzy i zamiłowania do nauk ścisłych.  Uczestniczyło w nim 13 osób z klas: 3TIa, 4TIp, 4TBp i 4TEp. Łukasz Popławski z klasy 4TIp otrzymał dyplom wyróżnienia za bardzo dobry wynik, uzyskując 23 pkt na 33 możliwe do zdobycia. Do grona najlepszych Alchemików w szkole dołączyli również: Artur Czyszczoń z klasy 3TIa i Jan Setlak z klasy 4TEp. Gratulujemy i wszystkim uczestnikom, dziękujemy za udział.

Spotkanie z wolontariuszami AFS, czyli kawałek świata w ZSTI

Uczniowie ZSTI wzięli udział w warsztatach przygotowanych przez wolontariuszy AFS pochodzących z Turcji, Gruzji i Francji, mających na celu przybliżenie działalności tej  międzynarodowej organizacji. Wolontariusze nie znaleźli się w Mszanie Dolnej przypadkowo. Przyjęli zaproszenie p. Anny Łanochy na co dzień uczącej j. niemieckiego w ZSTI, ale będącej również rodziną goszczącą przebywającej przez pół roku w ZSTI Victorii z Chile, która przyjechała do Polski w ramach tego projektu.

"A Piece of Cake" - zapraszamy do udziału w kolejnym konkursie języka angielskiego

Zapraszamy do udziału w konkursie języka angielskiego "A Piece of Cake" sprawdzający znajomość wyrażeń idiomatycznych. Konkurs odbędzie się 12 maja o godzinie 9:50, zakres materiału: https://www.youtube.com/watch?v=Hm-n-_uqCvQ https://www.youtube.com/watch?v=kmxoPFPvveQ https://www.youtube.com/watch?v=Mkkl3LjKKsg https://www.youtube.com/watch?v=B_OllvZlpm4. Zgłoszenia przyjmuje p. Sylwia Marszałek, orgnizator konkuru lub nauczyciele j. angielskiego w ZSTI.