Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel. (18) 33 19 040

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

Bieżące wydarzenia

W  ZSTI  rozstrzygnięto szkolny konkurs matematyczny INS-KAN. Konkursowe zmagania, przygotowane przez nauczycieli matematyki, jak zwykle cieszyły się dużym zainteresowanie uczniów i odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych: junior – kl. 1 i student – kl. 2 i 3. Poniżej publikujemy listę laureatów obydwóch kategorii.

Uczniowie klasy pierwszej technikum budowlanego, wraz z wychowawczynią panią Iwoną Rusnak i opiekunem panem Grzegorzem Lekki, odkrywali tajemnice i podziwiali piękno przyrody Warmii i Mazur. A wszystko to podczas tygodniowego pobytu w sercu krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Program wycieczki pozwalał na chwilę odpoczynku i relaksu nad brzegiem jeziora Nidzkiego. Jednak jak wiadomo, odpoczywać można również czynnie i właśnie ta forma odpoczynku towarzyszyła budowlańcom podczas tej wycieczki. Przepiękna trasa rowerowa z Rucianego-Nida do Mikołajek z przeprawą promową w miejscowości Wierzba, była największą atrakcją pierwszego dnia pobytu na Mazurach.

Już po raz kolejny Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej wspólnie z nowosądecką Fundacją "Pomyśl o Przyszłości" gościł najzdolnieszą młodzież ze szkół podstawowych powiatów limanowskiego, nowotarskiego i myślenickiego. W piątek 8 czerwca w ZSTI odbył się Super Finał Konkursu "Zawód nie zawodzi", w którym uczniowie zmierzyli się z pytaniami z zakresu ekonomii i gospodarki.

Pierwszy tydzień czerwca kl. 1TEM spędziła aktywnie odkrywając atrakcje Mazur. Podczas pobytu w Krainie Wielkich Jezior uczniowie mieli okazję zobaczyć piękno takich miejsc, jak Ruciane-Nida czy Mikołajki. Zwiedzili także słynny Wilczy Szaniec.

 

Tegoroczna edycja ogólnopolskiego konkursu „Odmaluj swoja starą klasę”, organizowanego przez firmę Hardy Working Tools, dobiegła końca. Uczniowie technikum budowlanego ZSTI wykonali zadanie konkursowe, jakim było wykonanie prac malarskich. Ozdobili pracownię budowlaną w imponującej wielkości obraz mostu. Opracowanie projektu,  jak i jego wykonanie realizowali uczniowie klasy 3B technikum budowlanego, pod opieką pana Grzegorza Lekkiego. Dzięki zaangażowaniu i wsparciu uczniów, nauczycieli, rodziców, absolwentów i wszystkich sympatyków ZSTI, których było naprawdę bardzo dużo, udało się pokonać wszystkich innych uczestników.