34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4
Pon - Pt: 8:00 - 15:00
  • zsti1
  • zsti2
  • zsti3
  • zsti4

We wtorek, 16 września, w ZSTI rozpoczęły się wycieczki integracyjne

Jako pierwsi na szlak wybrali się uczniowie klasy 1TE – przyszli elektrycy – wraz z wychowawczynią p. Joanną Bałą oraz nauczycielem przedmiotów zawodowych, p. Marcinem Stożkiem.

Choć głównym celem wyjazdu była integracja, już na początku uczniowie mieli okazję bliżej zapoznać się z tajnikami swojego przyszłego zawodu. Pierwszym punktem programu było bowiem zwiedzanie Elektrowni Wodnej w Niedzicy. Dzięki ciekawym i wyczerpującym informacjom przekazanym przez przewodnika, poznali historię budowy zapory oraz zasady wytwarzania energii elektrycznej z wody. Uczniowie zobaczyli halę maszyn, zeszli do komory turbiny, a także przeszli korytarzami wewnątrz zapory.

Kolejnym etapem wyjazdu była Szczawnica, gdzie grupa spotkała się z przewodniczką. W drodze do Jaworek przyszli elektrycy wysłuchali interesujących opowieści o historii miejscowości i okolic, a spacer malowniczym, szczególnie jesienią, Wąwozem Homole, zakończyli na polanie Bukowinki. Tam na wszystkich czekały kiełbaski z grilla i ciepła herbata.

Wycieczkę zakończono zejściem do Jaworek, na Skwer Czarnej Wody, gdzie uczniowie mogli zapoznać się z historią wioski oraz dawnych mieszkańców tych terenów – Łemków.

Wszyscy wrócili z wyjazdu zmęczeni, ale zadowoleni i już z niecierpliwością czekają na kolejne wspólne przygody.

17092025
17092025
17092025
17092025
17092025
17092025
17092025
17092025
17092025
17092025