34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4
Pon - Pt: 8:00 - 15:00
  • zsti1
  • zsti2
  • zsti3
  • zsti4

Uczniowie „Instalu” znów w ścisłej czołówce ogólnopolskiego projektu „Oblicza Dialogu”

Zakończyła się XI edycja projektu Instytutu Dialogu Międzykulturowego Jana Pawła II w Krakowie, „Oblicza Dialogu: Młody Asyż. Młodzież na rzecz tolerancji i pokoju”. Grupa projektowa z naszej szkoły odniosła kolejny spektakularny sukces: znów znaleźliśmy się wśród laureatów i liderów projektu, ponadto przyznano nam jedną z dwóch nagród specjalnych! Co to takiego, dowiemy się na uroczystym podsumowaniu, na które organizatorzy zapraszają 11 czerwca do Krakowa.

Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem: „Od Wschodu do Zachodu. Rozprzestrzenianie się idei religijnych, filozoficznych, kulturowych i naukowych wzdłuż starożytnych szlaków”. Młodzież przygotowywała prezentacje związane z tematyką edycji oraz uczestniczyła w innych działaniach związanych z wdrażaniem nauczania Papieża - Polaka na temat dialogu i szacunku dla ludzi różnych kultur i religii.

Wyniki tegorocznej edycji znajdują się na stronie organizatorów: https://obliczadialogu.pl/2023na24/index.php a klikając w link dotyczący naszej szkoły, można zobaczyć, jak przebiegały nasze działania.

Koordynatorką projektu w naszej szkole jest pani Urszula Antosz-Rekucka, która od 10 lat, corocznie z sukcesami, uczestniczy w nim z uczniami 3 różnych szkół.

bbbbbbbbb