Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel.: (+4818) 33 19 040 fax: (+4818) 33 10 198

Galeria zdjęć

Ważne linki

Filtr
 • Nowy plan lekcji

  Informujemy, że od dnia 6 maja obowiązuje nowy plan lekcji.

 • Pożegnania nadszedł czas…

  W czwartkowe przedpołudnie uczniowie klas czwartych oficjalnie pożegnali się ze szkołą
  i chociaż czekają ich jeszcze egzaminy, będą do nich podchodzić już jako absolwenci. Była to również okazja, aby podsumować cztery lata spędzone w murach szkoły i wręczyć Lilie św. Antoniego – najwyższe odznaczenie ZSTI.

 • Nauczyciele

  DYREKTOR SZKOŁY
  mgr inż. Andrzej Dębski

  WICEDYREKTOR
  mgr Bogdan Ślósarz
   
  KIEROWNIK SZKOLENIA PRAKTYCZNEGO
  mgr inż.  Grażyna Róg

  PEDAGOG SZKOLNY
  mgr Monika Łysek - Bierowiec

   

   

  GRONO PEDAGOGICZNE

  mgr MAREK PITALA religia
  mgr AGNIESZKA GOL religia
  mgr GRZEGORZ JASKÓLSKI religia
  mgr DOMINIKA KALAGA język polski
  mgr EWA NAWARA język polski
  mgr JOLANTA DUC język polski
  mgr AGATA GÓRKA biblioteka
  mgr AGNIESZKA BIEL-HABIEDA język angielski, WOS
  mgr EWA MURZYNOWSKA język angielski
  mgr JACEK WIŚNIOWSKI język angielski
  mgr URSZULA KOTARBA język angielski
  mgr JERZY KARCZEWSKI język angielski
  mgr GABRIELA SUŁKOWSKA język niemiecki
  mgr IWONA STARMACH język niemiecki
  mgr MONIKA ZIĘBA wiedza o kulturze
  mgr WOJCIECH STOŻEK historia
  mgr ANNA WOJDYŁA matematyka
  mgr AGNIESZKA BOCZOŃ matematyka
  mgr KRZYSZTOF PRZYBYTEK matematyka
  mgr JOANNA BAŁA fizyka
  mgr BOGDAN ŚLÓSARZ przedmioty zawodowe
  mgr inż. MARCIN STOŻEK przedmioty elektryczne
  mgr inż. JÓZEF NOWAK przedmioty elektryczne
  mgr inż. ANTONI DUDZIK pracownia elektryczna
  mgr ANNA ADAMCZYK-CZECH przedmioty informatyczne
  mgr JERZY KOGUT przedmioty informatyczne
  mgr inż. TOMASZ SUŁKOWSKI przedmioty informatyczne
  mgr inż. ADAM NIECKULA przedmioty informatyczne
  mgr inż. ANDRZEJ FIGURA przedm. mechaniczne, przedm. informatyczne
  lic. PIOTR DAWIEC przedmioty mechaniczne, zajęcia praktyczne
  mgr BOGDAN SCHMIDT przysposobienie obronne, przedm. informat.
  mgr BERNARDA KASPRZYK biologia, chemia
  mgr MAŁGORZATA STOLARCZYK geografia, przedsiębiorczość
  mgr inż. MARIA DUTKA przedmioty mechaniczne
  mgr inż. EWA CZECHOWSKA przedmioty budowlane
  mgr inż. JANUSZ TYKA przedmioty budowlane
  inż. GRZEGORZ LEKKI przedmioty budowlane
  inż. PAULINA GOCAŁ przedmioty budowlane
  mgr JAN NAWIEŚNIAK wychowanie fizyczne
  mgr STANISŁAW KARPIERZ wychowanie fizyczne
  mgr MICHAŁ MIELNIKIEWICZ wychowanie fizyczne
  mgr PAWEŁ MADZULA wychowanie fizyczne
  lic BOGUSŁAW BANAŚ zajęcia praktyczne
  DARIUSZ DUDZIK zajęcia praktyczne
  KAZIMIERZ PERZ zajęcia praktyczne
  lic STANISŁAW ŻĄDŁO

  zajęcia praktyczne

 • Rok szkolny czas zacząć

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w poniedziałek 3 września godzina 9:00.

  Parafia Miłosierdzia Bożego w Mszanie Dolnej zaprasza na Mszę św. inaugurującą rok szkolny 3 września o godzinie 8:00.

   

 • Wyprawka szkolna

  Urząd Miasta w Mszanie Dolnej podaje Informację dotycząca zasad udzielania pomocy na zakup podręczników szkolnych w ramach Rządowego programu pomocy uczniom w 2012 r. „Wyprawka szkolna” . Więcej szczegółów w plikach do pobrania.   (Informacja, Wniosek)

 • Wykaz podręczników dla klas 1

  Informujemy, że w dziale Nasza Szkoła zamieszczony został wykaz podręczników dla klas 1 na rok szkolny 2012/2013.

 • Klub Młodzieżowy Install w Rumunii

  W harmonii z przyrodą i ludźmi

  Klub Młodzieżowy Install został zaproszony do udziału w międzynarodowej wymianie młodzieży „Powrót do korzeni” zorganizowanej przez młodzież z Czech. To już trzeci taki projekt, w którym uczestniczyli członkowie klubu podczas tegorocznych wakacji.

 • Matura poprawkowa

  Przypominamy, że zgodnie z Komunikatem dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z dnia 25 sierpnia 2011 r egzamin maturalny w terminie poprawkowym, zarówno w części pisemnej, jak i w części ustnej, zostanie przeprowadzony w szkołach macierzystych.

  Egzamin w części pisemnej – zostanie przeprowadzony w dniu 21.08.2012 r. o godz. 9.00.

 • Polak, Węgier dwa bratanki, czyli…

  Europejski program Youth in Action w Mogyorószce

  Problemy, z jakimi borykają się młodzi ludzie, takie jak bezrobocie, ubóstwo, prześladowania na tle narodowościowym były głównym tematem trójstronnego projektu zorganizowanego w ramach europejskiego programu Youth in Action, który był realizowany od 6 d0 16 sierpnia w węgierskiej Mogyorószce. Stronę polską reprezentowała 8-sosoboa grupa uczniów ZSTI (Agnieszka Skalska, Patrycja Dudzik, Monika Wielowska, Ewelina Bożek, Damian Grabiec, Łukasz Panek, Marcin Twardosz, Mateusz Łukasik), z leaderem mgr Agnieszką Biel-Habieda. Oprócz młodzieży z Węgier i Polski do udziału w projekcie zaproszono także młodych ludzi z Rumunii z miasta Kowaszna, stanowiącego tam węgierską mniejszość narodową.

 • Podręczniki dla klas I

  W związku z wdrażaniem reformy programowej kształcenia ogólnego i zawodowego w technikach i zasadniczych szkołach zawodowych wykazy podręczników dla klas pierwszych zostaną umieszczone na stronie internetowej szkoły dnia 24 sierpnia 2012. (termin zaopatrzenia uczniów w podręczniki do 22 września 2012).

 • W ramach programu Youth in Action

  Szukali słowiańskich korzeni

  Przez dziesięć dni od 8 do 18 lipca w Svycarnej Chacie położonej w Józefowskiej Dolinie w sercu czeskich Moraw grupa 27 młodych ludzi z pięciu państw – Polski, Słowacji, Czech, Bośni i Serbii próbowała znaleźć swoje słowiańskie korzenie. Do udziału w projekcie zorganizowanym w ramach europejskiego programu Youth in Action zaproszono także Klub Młodzieżowy INSTALL działający w ZSTI, który reprezentowała 4-osobowa grupa uczniów: Agnieszka Skalska, Dominika Kmak, Paweł Mysza i Konrad Nawara z leaderem – mgr Agnieszką Biel-Habieda.  Wymiernym aspektem udziału było dla uczestników projektu nie tylko zdobycie nowych doświadczeń, ale także youthpassu, czyli formalnego dokumentu potwierdzającego udział w projekcie europejskim, honorowanego przez europejskie uczelnie wyższe  i pracodawców.

 • Po roku ciężkiej pracy

  Nagrody i wyróżnienia

  Dla blisko 500 uczniów ZSTI rozpoczęły się już wakacje. O godz. 9.00 zabrzmiał ostatni dzwonek, a tym samym rok szkolny 2011/12 przeszedł do historii.
 • Pomagają na co dzień i od święta

  Aż 27 młodych wolontariuszy – uczniów ZSTI i ZS nr 1 w Mszanie Dolnej działa w szkolnym Klubie Wolontariatu. Młodzież bierze udział nie tylko w cyklicznych akcjach, ale chętnie włącza się w codzienną pomoc potrzebującym.

 • W Dniu Integracji Międzyszkolnej

  Gala św. Antoniego i Puchar Starosty

  W piątkowe przedpołudnie kolejna grupa osób dołączyła do grona wyróżnionych najwyższym odznaczeniem ZSTI, jakim jest Lilia św. Antoniego. Uroczystość odbyła się podczas Gali św. Antoniego, która stanowiła część Dnia Integracji Międzyszkolnej. Natomiast Przechodni Puchar Starosty Powiatu Limanowskiej jako trofeum zdobyte w rozgrywkach sportowych tym razem powędrował do Zespołu Szkół nr 1 w Mszanie Dolnej.
 • Życzenia

   

 • Święta, święta…

  Apel i spotkanie opłatkowe

  W ZSTI już od kilku dni panuje świąteczna atmosfera – choinka w holu szkoły, lampki przed budynkiem, szkolny zespół muzyczny ćwiczy kolędy. Dopełnieniem świątecznej atmosfery był dzisiejszy apel, podczas którego spotkała się cała społeczność szkolna. Dyrektor szkoły mgr inż. Andrzej Dębski złożył wszystkim świąteczne życzenia, tradycyjnie prosił o ich przekazanie także w domach uczniów. Po apelu uczniowie spotkali się w klasach z wychowawcami, gdzie mieli okazję połamać się opłatkiem i spędzić kilka chwil przy klasowym wigilijnym stole.

 • W szkole na rusztowaniach

  Zdobyli uprawnienia

  Po trwającym 80 godzin kursie 30 uczniów ZSTI  12 grudnia zdało egzamin przed państwową komisją potwierdzający ich kwalifikacje zawodowe jako montażystów rusztowań budowlano-montażowych metalowych.

 • INSTALL BAND znów najlepszy

  Już po raz drugi szkolny zespół muzyczny INSTALL BAND pokonał rywali w Międzyszkolnym Konkursie Kolęd Obcojęzycznych. W tym roku INSTALL BAND wyśpiewał Grand Prix.

 • Wolontariusze niepełnosprawnym dzieciom

  Na ręce dyrektora ZSTI mgr inż. Andrzeja Dębskiego wpłynęły podziękowania od dyrektor ZS nr 1 w Mszanie Dolnej mgr Elżbiety Magierskiej dla uczniów ZSTI pracujących w Klubie Wolontariatu, który w sobotę 10 grudnia pomagał w zorganizowaniu spotkania mikołajkowego dla niepełnosprawnych dzieci.

 • Mszana Dolna widziana z nieco innej perspektywy ...

  Kilka dni temu opisywaliśmy lotniczą pasje ucznia naszej szkoły - Piotra Stachury z klasy 4 TB. Dzisiaj zapraszamy wszystkich do oglądania galerii naszego miasta widzianego "z lotu PIOTRKA".

 • ZSTI w finale konkursu

  Wiedzą dużo o Unii

  W piątek 9 grudnia troje uczniów: Kamil Korda, Małgorzata Rataj i Rafał Niedośpiał reprezentowało ZSTI w finale konkursu „Tropami dotacji europejskich”, który odbył się w Instytucie Technicznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu. Organizatorem konkursowych zmagań był Departament Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

 • Wdrażają innowacje edukacyjne

  Zrobili „Krok w przedsiębiorczość”

  Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych znalazł się w grupie 30 szkół z województwa małopolskiego i podkarpackiego biorących udział w fazie testowej projektu „Krok w przedsiębiorczość” będącego innowacją edukacyjną w zakresie kształtowania postaw przedsiębiorczych oraz rozwijania kompetencji matematycznych i posługiwania się technologiami informacyjnymi. Projekt ma zakończyć się w czerwcu przyszłego roku, a jego celem jest pokazanie uczniom zagadnień w szerszej perspektywie (w tym w powiązaniu z umiejętnościami matematycznymi i informatycznymi), niż jest to możliwe przy użyciu metod standardowych na lekcjach podstaw przedsiębiorczości.

 • Lotnicza pasja Piotra

  ZSTI to szkoła ludzi z pasją. Jednym z takich pasjonatów jest Piotr Stachura, uczeń kl. IVTB. Chociaż jego zawodowym powołaniem jest budownictwo, Piotrek w wolnym czasie lubi… bujać w obłokach i to dosłownie rzecz biorąc. Od 5 lat bowiem każdą wolną chwilę spędza na paralotni.

 • Pokaz dla mechaników

  Uczniowie ZSTI po raz kolejny mieli możliwość zapoznania się z nowinkami technicznymi. Tym razem mechanicy z klasy III uczestniczyli w pokazie sterowników SINUMERIC firmy Siemens do obrabiarki numerycznej. W szkole pracują na oprogramowaniu FANUC. Dzięki pokazom różnego oprogramowania uczniowie lepiej orientują się w tematyce i zdobywają cenne szczególnie dla przyszłych pracodawców doświadczenie.

 • Mikołajkowo w ZSTI

  6 grudnia ZSTI tradycyjnie odwiedził św. Mikołaj. W szkole uczy się blisko 600 uczniów. Święty musiał więc zaangażować wielu pomocników, dlatego szkolne korytarze przez cały dzień przemierzała grupa Mikołajów, którzy częstowali słodyczami uczniów, nauczycieli i pracowników administracji. Pracowitym Mikołajom nie przeszkodził w dotarciu do ZSTI nawet brak śniegu. Tym, którzy już wyrośli z bajek o św. Mikołaju, możemy szepnąć, że sprawcą całego zamieszania był samorząd szkolny i uczniowie kl. IITB.

 • Spotkanie z Rodzicami - 8 grudnia

  Informujemy, że dnia 8 grudnia 2011 r., o godz. 15.30 odbędzie się spotkanie z rodzicami uczniów wszystkich klas. Bardzo prosimy o zapoznanie się z harmonogramem spotkania.

  Harmonogram spotkania z rodzicami

 • Wirtualizacja wkracza do ZSTI

  W ramach programu "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce" uczniowie klasy III Technikum Informatycznego gościli inżynierów z krakowskiej firmy informatycznej ServusComp. Podczas 4 godzinnych warsztatów mieli okazję zapoznać się niezwykle ciekawymi tematami związanymi z tzw. "wirtualizacją".

 • Atest Instytutu Mechanizacji, Budownictwa i Górnictwa Skalnego dla ZSTI

  Szkoła na rusztowaniach.

  Zespół Szkół Techniczno-Informatyczych w Mszanie Dolnej jest jedyną techniczną szkołą w Polsce, która posiada atest Instytutu Mechanizacji, Budownictwa i Górnictwa Skalnego oraz firmy HUMANEO współpracującej ze szkołą przy organizacji szkoleń zawodowych. Atest umożliwia szkolenia uczniów jako monterów rusztowań budowlano-montażowych metalowych.

 • Jedzie na olimpiadę

  Maciej Dudzik, uczeń kl. IV TM zakwalifikował się do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy Technicznej. Okazał się najlepszy z grona 15 uczniów ZSTI z klas budowlanych, jak mechanicznych. Finał etapu okręgowego odbędzie się 19 stycznia. Maćkowi gratulujemy i życzymy sukcesu.

 • ZSTI tancerzom

  Już po raz kolejny w gościnnych progach ZSTI odbył się Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego. Po raz szósty pary taneczne niemal z całej Polski walczyły na parkiecie hali sportowej o Puchar Burmistrza Mszany Dolnej.

 • WF na basenie

  W ramach usprawniania organizmu w myśl o wszechstronnym rozwoju człowieka (w zdrowym ciele zdrowy duch) uczniowie II klasy TB uczestniczyli w zajęciach nauki i doskonalenia pływania. Zajęcia odbywały się w październiku i listopadzie na krytej pływalni w Limanowej.

 • ZSTI w „Fortecy”

  Szkoła zaufania i przełamywania słabości

  Celem kolejnej wycieczki uczniów ZSTI było Centrum Wspinaczkowego ”Forteca” w Krakowie. Początkowo w grupie śmiałków panował niepokój, przez który przeplatało się uczucie niepewności: „jak to, jedziemy do Krakowa, naszym głównym celem nie jest kino i  galeria handlowa?” Jak się okazało później, naciski części żeńskiej grupy zmusiły nas do ustępstw. W trakcie oczekiwania na autokar, znaleźliśmy czas na zakupy. 

 • IV Maraton Beskidy

  W sobotę 12 listopada w Radziechowych koło Żywca odbył się IV Międzynarodowy Maraton Beskidy. Po raz trzeci z rzędu udało mi się wystartować w tym niezwykle trudnym biegu górskim na dystansie ponad 42 km. Jego trudność polegała przede wszystkim na różnorodności.  Mniej więcej połowa dystansu przebiegała po pofalowanych drogach żywiecczyzny, natomiast górska część dystansu została dodatkowo w tym roku utrudniona, gdyż musieliśmy wspiąć się na sam szczyt Skrzycznego (1257 m n.p.m.).

 • Wizyta zawodoznawcza

  W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy III Technikum Informatycznego gościli w krakowskiej firmie ServusComp. Wizytę zawodoznawczą zorganizowano w ramach projektu "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce". Podczas wizyty uczniowie mieli okazję zapoznać się ze specyfiką nowoczenej firmy informatycznej, która jest jednym z niewielu autoryzowanych partnerów firmy DELL w Polsce. Podczas trzygodzinnej konferencji uczniowie zapoznali się z profilem działalności firmy oraz niezwykle ciekawymi tematami związanymi z wirtualizacją serwerów i aplikacji.

  Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć z wizyty zawodoznawczej.

 • Rocznicowa lekcja patriotyzmu

  Mimo iż 10 listopada był zwykłym dniem pracy, pomiędzy lekcjami nie zabrakło czasu na chwilę refleksji związaną z przypadającym na 11 listopada Świętem Niepodległości.

 • Z miłości do gór

  Pamiątkowy folder i kalendarz  

  Wymierną pamiątką projektu „Z miłości do gór”, w którym uczestniczyli uczniowie z Polski, Czech i Bułgarii jest nie tylko bogactwo doświadczeń i konkretna wiedza ekologiczna, jaką mieli szansę zdobyć uczestnicy projektu, ale także kalendarz i folder zatytułowany „Wspomnienia z wymiany”.

 • TalentGame w ZSTI

  W bieżącym tygodniu w naszej szkole uczniowie klas technikum informatycznego wzięli udział w ciekawym projekcie informatycznym pod nazwą "Talent Game".  Projekt "Talent Game” polega na sporządzeniu diagnozy predyspozycji i zainteresowań zawodowych uczniów i jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 • Spotkanie z ludźmi z pasją

  O wulkanach i katastrofach

  Geograficzne „naj”, największe naturalne katastrofy świata i Ognisty Pierścień Pacyfiku – takie zagadnienia były tematyką spotkania dwóch globtroterów Michała Apollo i Marka Żołądka z uczniami klas pierwszych ZSTI.

 • „Harmonia kultur” w ZSTI

  Jako jedną z niewątpliwych atrakcji edukacyjnych Mszany Dolnej jest Zespół Szkół Techniczno- Informatycznych. Mogli się o tym przekonać uczniowie z Węgier, Katalonii i Włoch będący gośćmi w Szkole Podstawowej nr 2.

 • Honorowi dawcy w ZSTI

  Oddali krew

  Kolejne litry życiodajnej substancji, jaką z pewnością jest krew, udało się zebrać 11 października w ZSTI. Na apel limanowskiego Oddziału Terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie odpowiedziało 28 osób, w tym 26 uczniów, jeden pracownik i jeden absolwent oddając po 450 ml krwi każdy

 • W ZSTI świętują - Dzień Nauczyciela i Stypendia Starosty

  Trochę wcześniej niż tradycyjnie w ZSTI świętowano Dzień Edukacji Narodowej. Była to okazja, aby przyjąć uczniów klas pierwszych do społeczności szkolnej oraz wręczyć nauczycielom Nagrody Dyrektora Szkoły, a uczniom osiągającym najlepsze wyniki w nauce i w sporcie Stypendia Starosty Powiatu Limanowskiego. W uroczystej akademii udział wziął starosta Jan Puchała, jego zastępca Franciszek Dziedzina oraz Artur Krzak – dyrektor Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym.

 • Budowlańcy na „Bitwie Warszawskiej”

  Uczniowie klasy ITB kontynuują integrację wewnątrzklasową. Tym razem wspólną pasją okazał się film, dlatego głównym celem kolejnej wycieczki klasowej było jedno z krakowskich kin. Klasa nie miała też problemu z wyborem seansu – postawiono na historię i najnowszy obraz Jerzego Hoffmana „Bitwa Wrszawska 1920”.- Oglądając ten film byliśmy pod wrażeniem – mówili uczniowie po wyjściu z kina. – Film był wykonany techniką 3D, przez co mogliśmy się czuć, jakbyśmy sami znaleźli się w środku akcji.

 • Mechanicy w fabryce łożysk na Targach Kielce

  29 września uczniowie klasy II technikum mechanicznego odwiedzili zakład produkcyjny łożysk tocznych NSK Bearings w Kielcach. Zapoznali się procesem technologicznym łożysk tocznych kulowych i wałeczkowych, czyli mogli zaobserwować jak powstają części składowe łożysk na specjalizowanych obrabiarkach i maszynach jak: młoty matrycowe, tokarki wielowrzecionowe, szlifierki CNC oraz oglądać ciekawe procesy technologiczne typu automatyczny proces ulepszania cieplnego, czy dogładzania bieżni łożysk. Poznali również w jaki sposób montuje się elementy łożyska w całość.

 • HUTA i EXPO

  W dniu 6 października klasa 3 Technikum Mechanicznego zwiedziła zakład produkcji stali ArcelorMittal Poland S.A Oddział w Dąbrowie Górniczej. W trakcie zwiedzania uczniowie poznali proces produkcji wyrobów stalowych począwszy od wytopu surówki w wielkim piecu; poprzez procesy stalownicze na wydziale konwertorów tlenowych, wydział ciągłego odlewania stali/tzw.COS/ oraz wydział walcowniczy.

   

 • Z mapą na Lubogoszcz

  Do tradycji ZSTI wpisały się jednodniowe wycieczki integracyjno-turystyczne. Korzystając ze słonecznej pogody połączone siły mechaników z kl. III i IV wraz z wychowawcami postanowiły zdobyć pobliską Lubogoszcz (968 m n.p.m) leżącą w masywie Beskidu Wyspowego.
  Wędrując zielonym szlakiem turystycznym połączono przyjemne z pożytecznym, bowiem uczniowie mieli za zadanie sprawdzić w praktyce wiedzę i umiejętności zdobyte w kl. I podczas zajęć z geografii, dotyczące posługiwania się mapą w terenie. Wycieczka zakończyła się wspólnym ogniskiem przy Bazie Szkoleniowo-Wypoczynkowej „Lubogoszcz”.
  Podobną trasę wycieczki wybrały klasy pierwsze – informatyczna i budowlana. Wyprawa na Lubogoszcz była nie tylko okazją, aby poznać się w gronie klasowym, ale także miło spędzić czas na sportowej rywalizacji grając w piłkę nożną i siatkówkę.

 • Klonowa aleja przyjaźni


  Zasadzenie symbolicznej klonowej alei przyjaźni było ostatnim punktem programu trwającego od 19 września projektu wymiany młodzieży polsko-czesko-bułgarskiej.

 • Bezpieczna szkoła z certyfikatem

  Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych znalazł się w gronie małopolskich placówek oświatowych uhonorowanych certyfikatem „Szkoły Promującej Bezpieczeństwo”. Wyróżnienie jest tym bardziej prestiżowe, iż ZSTI jest jedną z dwóch szkół ponadgimnazjalnych z powiatu limanowskiego, które znalazły się w tym honorowym gronie. 

 • Z Czech i Bułgarii do Polski

  Proekologiczna integracja

  „Z miłości do gór” i na zaproszenie młodzieży zrzeszonej w Klubie Młodzieżowym Instal działającym przy ZSTI do Polski przyjechała grupa młodych Czechów i Bułgarów. Szkoła realizuje kolejny projekt unijny związany z wymianą uczniów i doświadczeń.

 • Konferencja poświęcona projektom współfinansowanym przez Unię Europejską realizowanym w Powiecie Limanowskim

  20 września b.r. w w naszej szkole odbyło się spotkanie podsumowujące realizację dwóch projektów. Pierwszy z nich dotyczył - Przebudowy i wyposażenia placówek kształcenia zawodowego powiatu limanowskiego jako wzmocnienie oferty Południowomałopolskiej Sieci Edukacji Zawodowej, natomiast drugi - Modernizacji kształcenia zawodowego w Małopolsce.

 • W góry i do elektrowni

  Jeszcze na dobre nie przebrzmiał pierwszy dzwonek, a już klasa III TE opuściła mury szkoły, by podczas wyjazdu zawodowoznawczego połączyć przyjemne z pożytecznym. 
 • Spotkanie z rodzicami 14.09.2011 r.

  Informujemy, że spotkanie z rodzicami odbędzie się 14.09.2011 r. (środa) o godz. 15.30. Po spotkaniu ogólnym (sala gimnastyczna) odbędą się spotkania z wychowawcami poszczególnych klas w klasach według harmonogramu.

 • Nowy rok szkolny rozpoczęty

  „Z Pasją” do szkoły

  W ZSTI 1 września tradycyjny pierwszy dzwonek obwieścił blisko 600 uczniom początek nowego roku szkolnego, który został ogłoszony przez Ministerstwo  Edukacji Narodowej „Rokiem Szkoły z Pasją”. Z tej okazji odbył się uroczysty apel, podczas którego dyrektor szkoły w szczególnie ciepło powitał pierwszoklasistów.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego

  Informujemy, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012 odbędzie się 1 września 2011 r. o godz. 9.00.

 • Plan lekcji 2011/2012

  W sekcji "Dla nauczycieli" (dostępny po zalogowaniu) został opublikowany plan lekcji do wglądu dla nauczycieli.

 • Rada Pedagogiczna

  Uwaga!!. - Zebranie Rady Pedagogicznej 30 sierpień 2011r  godz.9.00

 • Poprawka z matury

  Egzamin poprawkowy maturalny - 23 sierpień 2011r godz.9.00

  Proszę przyjść wcześniej

 • Terminy egzaminów poprawkowych

 • Wykaz podręczników dla klas 1

  Informujemy, że w dziale Nasza Szkoła opublikowany został wykaz podręczników dla klas pierwszych na rok szkolny 2011/2012.

 • Życzenia gorącego lata, wiatru w żaglach, czyli…

  Wakacji nadszedł czas

  Na ten moment czekali chyba wszyscy, kiedy podczas krótkiego apelu dyrektor szkoły ogłosił rok szkolny 2010/11 za zamknięty.

 • Jest co robić i gdzie zarobić. Zawodówki wracają do łask

  Elektryk może liczyć na pensję w granicach 2,7 tys. zł, hydraulik – 2,4 tys., fryzjer – zaledwie 1,5 tys. zł. Operator maszyn drogowych otrzyma 2,8 tys. zł, a kierowca tira od 2,6 do 3,8 tys. To jednak tylko średnie statystyczne wynagrodzenia. Dziś osoby po zawodówkach nie przejmują się prognozami. Przed nimi rysują się szanse na znacznie większe zarobki. Wzięty fryzjer czy hydraulik prowadzący własny zakład może zarobić 5 tys. zł i więcej. Zwłaszcza jeśli pracuje w dużym mieście.

  Fach w ręku do pewnego stopnia chroni też przed bezrobociem. O murarzy, spawaczy, tokarzy czy fryzjerów pracodawcy pytają już w szkołach. Oznacza to, że ich brakuje, a co za tym idzie – że ich płace będą rosły. I to szybciej, niż w przypadku osób pracujących w branżach, gdzie specjalistów jest nadmiar. 

 • Dzięki unijnym projektom

  Szkolą fachowców

  Już od kilku lat ZSTI wzbogaca i uatrakcyjnia swoją ofertę edukacyjną dla uczniów. Co roku co raz większa liczba absolwentów opuszcza mury szkoły kilkoma certyfikatami znacznie podnoszącymi kwalifikacje zawodowe. Właśnie kończy się projekt europejski zatytułowany „Kształcenie zawodowe Twoją przyszłością”, który był realizowany w latach 2008-2011, ale niemalże równocześnie rozpoczęto kolejny projekt zatytułowany „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce”, który ma być realizowanych w latach 2010-2014.

 • Laury w konkursie plastycznym

  Bartłomiej Karpierz z kl. III TM i Katarzyna Mazgaj z kl. III TB zajęli odpowiednio II i III miejsce  w swojej kategorii wiekowej w Konkursie Plastycznym i Fotograficznym organizowanym przez Nadleśnictwo Nawojowa.

 • Wśród najlepszych

  Krzysztof Nieckula, tegoroczny absolwent Technikum Elektrycznego otrzymał Stypendium Starosty Powiatu Limanowskiego, a do ZSTI za pośrednictwem mgr inż. Marcina Stożka, wychowawcy Krzysztofa, wpłynął list gratulacyjny dla dyrekcji i grona pedagogicznego.

 • Egzaminów i sentymentów czas…

  Ledwo opadł maturalny kurz, a absolwenci musieli zmierzyć się z kolejnym wyzwaniem. Połowa czerwca dla uczniów technikum to swoisty maraton egzaminów zawodowych – najpierw część teoretyczna, potem praktyczna, a wszystko po to, by zdobyć upragniony tytuł technika.

 • Certyfikaty ECCC kluczem do kariery

  Kolejnych 70 uczniów Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych otrzymało Europejskie Certyfikaty Kompetencji Informatycznych ECCC. Szkolenia z zakresu technik informatycznych były możliwe dzięki współpracy szkoły z Europejskim Instytutem Edukacji Informatycznej w Nowym Sączu. 

 • W duchu integracji

  Lilie św. Antoniego i Puchar Starosty

  Taki dzień jak 10 czerwca w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej zdarza się tylko raz w roku. Długa była lista powodów do świętowania, jeszcze dłuższa lista zaproszonych gości. Święto patrona szkoły – św. Antoniego z Padwy było okazją do wręczenia Lilii, a odbywający się w tym samym czasie Dzień Integracji Międzyszkolnej był pretekstem do spotkania młodzieży z wszystkich mszańskich szkół i rywalizacji o przechodni Puchar Starosty Powiatu Limanowskiego, który na najbliższy rok trafił do Zespołu Szkół Miejskich nr 1. 

 • Kolejne wyróżnienie w konkursie fotograficznym

  Damian Gruba z kl. III ZSZ  zdobył wyróżnienie I stopnia w Konkursie Fotograficznym w kategorii „zwierzęta”, którego organizatorem była Wyższa Szkoła Ekonomii i Informatyki w Krakowie. Jego zdjęcie zatytułowane „Pasja II” znalazło uznanie międzynarodowego jury. Sukces jest tym bardziej spektakularny, że na konkurs nadesłano ponad tysiąc prac.

 • „Budowlańcy” na Podhalu

  O tradycji i nowoczesności

  Jednym z elementów bogatej oferty edukacyjnej ZSTI są wycieczki programowe. 19 maja uczniowie klasy ITB na Podhalu mieli możliwość zobaczenia, w jaki sposób tradycja łączy się z nowoczesnością. Celem wycieczki, której opiekunami były mgr inż. Ewa Kołaczkowska – nauczyciel przedmiotów budowlanych i mgr Małgorzata Stolarczyk – geograf z ZSTI, było bowiem zgłębienie tajników budownictwa regionalnego i osadnictwa na Podhalu.
 • Jedyna w regionie obrabiarka CNC

  Nowy nabytek szkoły

  Baza dydaktyczna ZSTI wzbogaciła się o kolejny nowoczesny nabytek, którym jest Centrum Pionowe 4-osiowe „HARNAŚ” Andrychowskiej Fabryki Maszyn, czyli obrabiarka CNC (sterowana numerycznie) ze sterowaniem firmy FANUC. Jest to nowoczesna maszyna produkcyjna do wykonywania różnych detali, np. matryc, form, kół zębatych. Żadna szkoła kształcąca w zawodach technicznych w regionie nie może się poszczycić takim sprzętem.

 • Elektrycy na Słowacji

  Uczniowie klasy I Technikum Elektrycznego przedłużyli sobie majowy weekend o 4 kolejne dni, które spędzili na Słowacji wraz ze swoim wychowawcą mgr inż. Marcinem Stożkiem.

   

 • Zmiana planu lekcji

  Informujemy, że od dnia 1 maja 2011 r. obowiązuje zmieniony plan lekcji. Prosimy wszystkich uczniów o zapoznanie się ze zmianami.

 • Uwaga absolwenci

  Informujemy, że w dziale Pliki do pobrania uruchomiony został Kącik Absolwenta. Zapraszamy wszystkich uczniów klas maturalnych o zapoznanie się z materiałami umieszczonymi w tym dziale.

 • ZSTI gimnazjalistom

  Bawią i edukują

  W piątek, 15 kwietnia już po raz jedenasty w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej odbył się Dzień Otwarty Szkoły, zwany popularnie Gimnazjadą. Ta akcja promocyjna ZSTI jest unikatowa w skali trzech powiatów. 

   

 • Oddawali krew

   Po raz ostatni w tym roku szkolnym

  30 uczniów ZSTI ponownie odpowiedziało na apel limanowskiego Oddziału Terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie i we wtorek, 12 kwietnia stawiło się przed salą nr 22, prowizorycznie zamienioną na laboratorium. W sumie, po weryfikacji krew oddało 25 osób – po 450 ml każdy.

 • Już po raz trzeci

  Już po raz trzeci (drugi w tym roku szkolnym) uczniowie z ZSTI mieli możliwość obcować z prawdziwą sztuką sceniczną. We wtorek, 18 kwietnia grupa 21 młodych miłośników teatru i dwóch opiekunów (mgr Ewa Nawara i mgr Małgorzata Stolarczyk) obejrzała spektakl „Mayday II” wystawiany na deskach krakowskiego teatru Bagatela.

 • Mamy znów olimpijczyka

  Elektryk z indeksem

  Krzysztof Nieckula z kl. IV Technikum Elektrycznego zajął 6 miejsce i zdobył status laureata XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej. To gwarantuje mu indeks na wszystkie uczelnie techniczne w Polsce oraz zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego. Przypomnijmy, że Krzysztof również w ubiegłym roku został laureatem tej olimpiady, zajął wówczas 7 miejsce.

 • Zmiana planu lekcji

   

  Uwaga !!! Dd 1 kwietnia  2011 r. zmiana PLANU LEKCJI (to nie jest żart). Aktualny plan lekcji w dziale Nasza szkoła.

 • „Leśne inspiracje”

  Nagroda odebrana

  18 marca Ernest Antolak uczeń kl. III TI odebrał wyróżnienie – nagrodę specjalną JE ks. kard. Stanisława Dziwisza za zdjęcie „Rodzina Pokłonników”. Przypomnijmy, Ernest jest jednym z laureatów ubiegłorocznej edycji Małopolskiego Konkursu Fotograficznego „Leśne inspiracje”, która w tym roku odbyła się pod hasłem „Życie leśnych łąk”. 

 • Walczyli o indeks

  Krzysztof Wróbel  i Janusz Maludy z kl. IV TI wzięli udział w wielkim finale konkursu, którego nagrodą główną był  bezpłatne studia w Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej.

 • Spotkanie z globtroterami

  Wirtualnie przez świat

  W piątek, 18 marca uczniowie ZSTI (kl. II TE i TI oraz II i III ZSZ)  mieli okazję spotkać się z dwoma niezwykłymi globtroterami – Michałem Apollo i Markiem  Żołądkiem. Ten ostatni pochodzi z sąsiedniej Poręby Wielkiej.

 • ZSTI i WSTiE działają razem

  Badania, projekty i promocja

  Pierwszego marca Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych zawarł umowę z Wyższą Szkołą Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej dotyczącą współpracy naukowo-edukacyjnej.

 • Konkurs fotograficzny rozstrzygnięty

  Nagroda Kardynała za „Pokłonniki”

  „Rodzina Pokłonników” zdjęcie wykonane przez Ernesta Antolaka ucznia kl. III TI zdobyło wyróżnienie – nagrodę JE. ks. kard. Stanisława Dziwisza Metropolity Krakowskiego w Małopolskim Konkursie Fotograficznym „Leśne inspiracje” zorganizowanym przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Krakowie, 16 nadleśnictw i Małopolskiego Kuratora Oświaty. 

 • Wśród elity intelektualnej Małopolski

  Wybitny elektryk stypendystą 

   

  Krzysztof Nieckula, uczeń kl. IV Technikum Elektrycznego został stypendystą „Małopolskiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych". Krzysztof znalazł się w grupie 483 najwybitniejszych uczniów Małopolski.

 • I Przegląd Muzyczny w ZSTI

  Rockowo, popowo i folkowo

  Muzycznym akcentem zakończył się w piątek, 28 stycznia w ZSTI ostatni dzień nauki przed feriami zimowymi. W gościnnych progach szkoły odbył się I Międzyszkolny Przegląd Muzyki Świątecznej i Karnawałowej. Imprezie, której organizatorem był szkolny samorządu, jego opiekun mgr Bogdan Schmidt oraz szkolna pedagog mgr Moniki Bierowiec-Łysek, patronował starosta powiatu limanowskiego.

 • Już po balu

  W sobotę, 22 stycznia dla maturzystów z ZSTI zaczęło się symboliczne odliczanie stu dni do egzaminu dojrzałości. Jak zwykle ostatni etap wytężonej pracy poprzedziła szampańska zabawa. W balu studniówkowym, który w tym roku odbył się w gościnnych progach góralskiej karczmy „Oberwanka” w Łostówce, bawiły się cztery maturalne klasy technikum – budowlańcy, elektrycy, mechanicy i informatycy. Część oficjalną imprezy zaszczycił swoją obecnością wicestarosta powiatu limanowskiego Franciszek Dziedzina.

 • Góra grosza zebrana

  367, 73 zł i 30 euro centów udało się zebrać uczniom ZSTI w dorocznej akcji „Góra grosza”. W zbiórce, która trwała dwa tygodnie, szkoła brała udział już po raz czwarty. Pieniądze zasilą konto Towarzystwa „NASZ DOM”.

 • Ruch rzeźbi umysł

  Powstała nowa strona Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży, na której znajduje się między innymi relacja z projektu „Ruch rzeźbi umysł”, który był realizowany w Mszanie Dolnej w maju 2009. Zapraszamy na stronę: http://www.plf.org.pl/galeria-projektow/ruch-rzezbi-umysl

   

 • Zainspirowani lasem po raz drugi

  Czekamy na wyniki

  Karolina Chorągwicka, Ernest Antolak (kl.III I) oraz Maria Ślósarz (kl. IITI) zakwalifikowali się do etapu rejonowego II Małopolskiego Konkursu Fotograficznego „Leśne inspiracje”. Motywem przewodnim tej edycji są „Łąki leśne”. W konkursowe szranki na etapie szkolnym, którego opiekunem jest mgr Bernarda Kasprzyk, stanęło 7 osób.

 • Kolędowali przy żłóbku

  Proboszcz poświęcił

  We worek, 11 stycznia nauczyciele, uczniowie, pracownicy i emeryci z ZSTI zebrali się przy żłóbku Bożej Dzieciny w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

 • W Klubie Wolontariatu

  Pomagają na co dzień i od święta

  W sobotę, 8 stycznia w Zespole Szkół nr 1 w Mszanie Dolnej odbyła się impreza mikołajkowa dla podopiecznych mszańskiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych.

  Prawą ręką organizatorów (Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych) byli uczniowie ZSTI
  i ZS nr 1 należący do Klubu Wolontariatu działającego w obydwóch szkołach, którzy służyli pomocą w przygotowaniach do imprezy, w jej trakcie oraz w pracach porządkowych po jej zakończeniu.

 • Świątecznie w ZSTI

  Chociaż do Wigilii jeszcze całe dwa dni, w ZSTI już od środowego poranka dało się wyczuć świąteczną atmosferę – świąteczne dekoracje, opłatkowe spotkania w klasach, kolędy w wykonaniu Instal Band.

 • INSTAL BAND znów najlepszy

  Kolędowali po angielsku

  INSTAL BAND po raz kolejny odniósł sukces na skalę powiatu limanowskiego. 15 grudnia w Zespole Szkół nr 1 w Limanowej odbył się III Międzyszkolny Konkurs Kolęd Obcojęzycznych pod patronatem Starosty Powiatu Limanowskiego, w którym zespół muzyczny z ZSTI zajął I miejsce oraz otrzymał prestiżową nagrodę publiczności.

 • Inwestycja zakończona

  Chociaż w salach powstałych w nowo wybudowanym łączniku zajęcia odbywać się będą dopiero od stycznia (w tej chwili czekamy na wydanie pozwolenia na użytkowanie), od kilku dni uczniowie korzystają już z korytarza łączącego obydwa budynki. W poniedziałek, 6 grudnia władze powiatu limanowskiego dokonały odbioru technicznego obiektu.

 • „Pan Tadeusz” na scenie

  W niecodziennym wydarzeniu miała okazję uczestniczyć w czwartek, 2 grudnia społeczność uczniowska. Do szkoły zawitał teatr jednego aktora. Na scenie wystąpił znany ze „Spotkań z Balladą” krakowski aktor Andrzej Jurczyński, który przedstawił monodram "Spór o zamek" – jedną z dwunastu ksiąg „Pana Tadeusza”. Zanim rozpoczął recytację II Księgi, wcielił się w postać samego autora – Adama Mickiewicza i przybliżył uczniom genezę powstania utworu.

 • W gościnnych progach ZSTI

  Taneczny pokaz

  Już po raz piąty na dwa weekendowe dni hala sportowa ZSTI zamieniła się w taneczny parkiet dla uczestników V ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Miasta Mszana Dolna.

 • Honorowi dawcy z ZSTI

  Już po raz trzeci 40 uczniów, w tym dwóch nauczycieli, z ZSTI 17 października odpowiedziało na apel limanowskiego Oddziału Terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie. W akcji trwającej blisko 5 godzin udał się zebrać sporą ilość tego daru życie. Każdy z dawców oddał bowiem po 450 ml krwi.

   

 • Rugbiści w gronie stypendystów

  Jarosław Knowa (kl. IITE), Mariusz Knowa i Grzegorz Góralik (kl. ITM) znaleźli się w gronie 12 najlepszych sportowców powiatu limanowskiego uczniów szkół ponadgimnazjalnych,  którzy zostali uhonorowani Stypendiami Starosty Limanowskiego Jana Puchały. Wszyscy stypendyści są laureatami zawodów o zasięgu ogólnopolskim. Jarek, jego brat Mariusz i Grzegorz są wicemistrzami Polski Kadetów w rugby. Tytuły zdobyli w tym roku w Mońkach.

 • Wyśpiewali III miejsce

  Patriotycznie i rocznicowo

  „Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, nie jest godzien szacunku teraźniejszości ani prawa do przyszłości”- ten cytat marszałka Józefa Piłsudskiego stał się mottem X Powiatowego Przeglądu Poezji i Piosenki Patriotycznej, w którym III miejsce w kategorii wokalno-muzycznej wyśpiewał sobie „Intstal-Band” reprezentujący ZSTI w Mszanie Dolnej.

  Organizatorem imprezy było II LO im. Legionów J. Piłsudskiego w Limanowej, Starostwo Powiatowe oraz Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Limanowej- Łososinie Górnej.

 • U jezuitów w Zakopanem

  Budowali świątynię

  Spotkania z jezuitami w Domu Rekolekcyjnym na Górce w Zakopanem zaczynają na stałe wchodzić do kanonu szkolnych imprez. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku nad sensem życia w ośrodku z widokiem na Gubałówkę zastanawiała się klasa IIITE, w tym roku dwa dni (27-28 października)  na refleksję poświęcili uczniowie z kl. IIIB z katechetką mgr Agnieszką Gol i wychowawcą mgr Jerzym Karczewskim.

 • Młodzież w Teatrze Bagatela

  Już po raz drugi w ramach zajęć kółka teatralnego odbył się wyjazd do Teatru Bagatela w Krakowie. Grupa młodzieży z ZSTI (kl. IITB, IITM, IVTI), pod opieką mgr Ewy Nawary (opiekuna artystycznego koła) i mgr Małgorzaty Stolarczyk, miała możliwość popatrzeć na kunszt aktorski profesjonalistów, a przy okazji połączyć przyjemne z pożytecznym, bowiem sztuka „Okno na parlament” to trwająca blisko dwie godziny komedia sytuacyjna. Młodzi artyści z pewnością przeniosą zdobyte doświadczenia na swojski grunt. Z niecierpliwością czekamy na premierę na deskach hali sportowej ZSTI.

 • Wybory Samorządu Uczniowskiego

  Dnia 11 października 2010 roku odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Na Przewodniczącego Samorządu ubiegało się 5 kandydatów. Oddano 392 głosów z czego 356 ważnych.

  Wyniki głosowania przedstawiają się następująco:

  Przewodnicząca: Ewelina Bożek z klasy I TI - 155 głosów

  Zastępca: Dawid Czachor z klasy II TI - 86 głosów

  Członek Zarządu: Damian Grabiec z klasy II TB - 57 głosów

 • Nagrody dla nauczycieli, stypendia dla uczniów

   „Jest tylko jeden sposób nauki – poprzez działanie” – napisał Paulo Coelho. Dlatego podczas uroczystego apelu, który odbył się 12 października w ZSTI z okazji Dnia Edukacji Narodowej, wręczono Stypendia Starosty uczniom, którzy osiągają wyróżniające wyniki w nauce i nagrodzono nauczycieli, dla których miarą sukcesu są osiągnięcia ich wychowanków. Starosta powiatu Jan Puchała wręczył także nagrodę dyrektorowi ZSTI – mgr inż., Andrzejowi Dębskiemu.

 • Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno - wychowawczych

  Informujemy, że Dyrektor szkoły ustalił dodatkowe dni wolne w roku szkolnym 2010/2011.

 • Dodatkowe dni wolne w roku szkolnym 2012/2013

  Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu w sprawie organizacji roku szkolnego, Dyrektor Zespołu Szkół Techniczno - Informatycznych w Mszanie Donej ustalił, że w roku szkolnym 2012/2013 dodatkowymi dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno - wychowawczych są:

  TECHNIKUM
     2 listopad 2012
     26 kwiecień 2013
     29 kwiecień 2013
     30 kwiecień 2013
       2 maj 2013
       7 maj 2013
       8 maj 2013
       9 maj 2013
     31 maj 2013
    27 czerwiec 2013

   

  ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA
       2 listopad 2012
      29 kwiecień 2013
      30 kwiecień 2013
       2 maj 2013
      31 maj 2013
     27 czerwiec 2013

   

 • Klasa II TM na wycieczce

  Na Targach Kielce i w fabryce

  Wycieczki przedmiotowe i technologiczne wchodzą na stałe do kalendarza wyjazdów poszczególnych klas technikum.

   

 • Informacje o projekcie systemowym

   


  MODERNIZACJA KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO w ZSTI MSZANA DOLNA - PREZENTACJA

  Linki do filmów, które były emitowane w TVP Kraków nt. projektu „MKZ w Małopolsce”

  http://www.youtube.com/watch?v=wI92a2Yv3bc

  http://www.youtube.com/watch?v=cZ9sXld5gxY


  Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach
  Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego

  Okres realizacji projektu: od 01.01.2010 do 31.12.2014
  Projektodawca projektu: Województwo Małopolskie - Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
  Partner: Powiat Limanowski
  Realizator projektu: Centrum Kształcenia Ustawicznego w Limanowej

  Szkoły z Powiatu Limanowskiego biorące udział w projekcie:

  Celem głównym projektu jest modernizacja oraz podniesienie jakości kształcenia zawodowego poprzez wsparcie szkół kształcących w Małopolsce w następujących branżach zawodowych: mechaniczno-mechatronicznej, budowlanej, informatyczno-elektronicznej, turystyczno - gastronomicznej, rolno - przetwórczej, społecznego - medycznej oraz usługowej do grudnia 2014 r.

  Beneficjentami projetu są:

  • Uczniowie i słuchacze szkół i placówek oświatowych prowadzących kształcenie zawodowe
  • Szkoły i placówki (instutucje i kadra pedagogiczna) prowadzące kształcenie zawodowe w Małopolsce

  REKRUTACJA

   

  HARMONOGRAMY KURSÓW NA ROK 2013

  1. Język angielski
  2. Algebra z elementami logiki
  3. Na progu działalności gospodarcze
  4. Europejski Certyfikat Kompetencji Komputerowych - poziom B
  5. Europejski Certyfikat Kompetencji Komputerowych - poziom C
  6. ECCC - technologie mobilne
  7. Programowanie obrabiarek numerycznych CNC
  8. Obsuga obrabiarek numerycznych CNC
  9. Projektowanie CAD
  10. Projektowanie CAD dla elektryków
  11. Cęcie plazmowe
  12. Spawanie
  13. Obsługa i eksploatacja instalacji i urządzeń elektrycznych do 1kV
  14. Budowa i eksploatacja nowoczesnych instalacji elektrycznych
  15. Programowanie sterowników PLC
  16. Montaż rusztowań
  17. Aranżacja i dekoracja wntęrz
  18. Zagospodarowanie przestrzeni zielonych

  Informacje o projekcie:
  Województwo Małopolskie
  Strona internetowa Powiatu Limanowskiego
  Witryna internetowa limanowa.in

   

   

 • Elektrycy w Górach Stołowych i w Rybniku

  Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego w ZSTI rozpoczął się sezon na wycieczki. Klasa II TE spędziła cztery dni w Górach Stołowych łącząc przyjemne z pożytecznym. Wycieczka miała charakter nie tylko integracyjny, ale także przedmiotowy. Ważnym punktem programu była bowiem w drodze do Polanicy-Zdroju wizyta w jednej z największych elektrowni w kraju –  Elektrowni Rybnik.

 • Zebranie z rodzicami

  Informujemy, że zebranie ogólne z rodzicami (wywiadówka) odbędzie się dnia 14 września 2010 r., o godz. 15.00 na sali gimnastycznej. Po zebraniu ogólnym zapraszamy na spotkania z wychowawcami klasowymi.

 • Po pierwszym dzwonku

  Rok inwestycji i projektów

  Dla około 600 uczniów i 50 nauczycieli ZSTI wczoraj zabrzmiał pierwszy dzwonek, a dyrektor szkoły mgr inż. Andrzej Dębski uroczyście rozpoczął rok szkolny 2010/11.

  Zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli będzie to rok szczególny. Trwają bowiem prace przy budowie przewiązki łączącej dwa budynki szkolne. Zakończenie inwestycji, w której znajdą się nowe sale dydaktyczne i szatnie, zaplanowano już na koniec listopada. Równocześnie trwać będzie modernizacja szkolnych parkingów oraz placu przed budynkiem szkoły, na którym płyty chodnikowe zostaną zastąpione kostką.

   

 • Plan lekcji 2010/2011

  Informujemy, że w dziale Nasza Szkoła opublikowany został plan lekcji na rok szkolny 2010/2011.

 • Projekt planu lekcji

  Informujemy nauczycieli, że jest już dostępny projekt planu lekcji na rok szkolny 2010/2011. Dostęp do projektu będzie możliwy po podaniu loginu i hasła. Login i hasło będzie można uzyskać w sekretariacie szkoły.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011

  Informujemy, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011 odbędzie się dnia 1 września o godz. 9.00.

 • Posiedzenie Rady Pedagogicznej

  Informujemy, że posiedzenie Rady Pedagogicznej odbędzie się w poniedziałek 30 sierpnia  2010r. o godz.10.00.

 • Podręczniki szkolne 2010/2011

  Informujemy, że 16 czerwca 2010 r. zatwierdzony został zestaw podeczników obowiązujących w roku szkolnym 2010/2011. Prosimy uczniów o zapoznanie się z tym wykazem.

 • Egzaminy poprawkowe

  Informujemy o terminach egzaminów poprawkowych dla uczniów ZSTI.

 • Poprawkowy egzamin maturalny

  Dyrekcja ZSTI informuje o terminie i organizacji poprawkowego egzaminu maturalnego. Prosimy o zapoznanie się zainteresowanych z tym dokumentem.

 • Stop the Moment

   

  W 2010 roku członkowie klubu młodzieżowego z naszej szkoły zostali zaproszeni na Litwę do uczestnictwa w wymianie młodzieży pod tytułem "Stop the Moment". Projekt odbyl się w dniach 16 – 22 maja 2010 roku w miejscowości Anyksciai.

  Głównym celem projektu była promocja dialogu kulturowego i historycznego między młodzieżą polską i litewską na drodze subtelności sztuki fotograficznej. 20 młodych ludzi mogło doświadczyć różnych działań, które pomogły im odnieść sukces w lepszym poznaniu kultury i historii Litwy i Polski. Cechy osobowe oraz dopracowywanie zdolności artystycznych miały zachęcić młodzież do współpracy między kulturami. W tym celu, podczas wymiany organizatorzy zastosowali takie metody jak: quiz, rozmowy, gry, prace indywidualne i grupowe, wycieczki edukacyjne oraz konkursy fotograficzne.
  Każdy dzień miał inną tematykę: tolerancja, sport, historia, miasto, tradycja itp. Podczas codziennych zajęć młodzież miała za zadanie „Uchwycić moment” ten który najbardziej kojarzył im się  z tematem dnia. Pod koniec wymiany z wszystkich zdjęć zostały wybrane najlepsze i z nich powstała wystawa, która po zakończeniu wymiany została zoorganizowania w Gimnazjum w Anyksciai oraz szpitalu miejskim. Zdjęcia te również znalazły się w kalendarzu pamiątkowym rozesłanym do wszystkich uczestników.

   

 • Podsumowano rok szkolny

  W ZSTI już wakacje

  W piątek 25 czerwca kilka minut przed dziesiątą, wtedy bowiem zakończył się uroczysty apel, rok szkolny 2009/10 w ZSTI przeszedł do historii. Słowom dyrektora Andrzej Dębskiego, kiedy ogłaszał ten doniosły w życiu szkoły fakt, towarzyszył aplauz społeczności uczniowskiej tłumnie zgromadzonej na sali gimnastycznej.

 • Spotkanie z ks. Bartkiem

  O „Teologii do poduszki”

  Dużym zainteresowaniem wśród uczniów ZSTI cieszyło się spotkanie z ks. Bartłomiejem Pępkiem, podczas którego ksiądz promował swoją książkę „Teologia do poduszki”.

  Spotkanie miało bardzo wyjątkowy charakter zarówno dla uczniów, nauczycieli, jak i samego księdza, ponieważ jest on absolwentem liceum profilowanego w ówczesnym Zespole Szkół Zawodowych.

 • Egzamin zawodowy dla Zasadniczej Szkoły Zawodowej

  Informujemy absolwentów Zasadniczej Szkoły Zawodowej - Monter konstrukcji budowlanych o terminach egzaminów sprawdzających kwalifikacje zawodowe. Szczegółowe informacje o egzaminach znajdują się tutaj

 • Lilie i Puchar Starosty

  Święto szkoły

  W piątek, 11 czerwca dyrektor ZSTI mgr inż. Andrzej Dębski przekazał uczniom symboliczne klucze do szkoły. Okazją do przejęcia władzy przez społeczność uczniowską było święto patrona – Antoniego z Padwy, które w tym roku obchodzono pod hasłem Dnia Integracji Międzyszkolnej. Do wspólnej zabawy zaproszono bowiem uczniów z Zespołu Szkół nr 1 i  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Uczniowie tej ostatniej placówki okazali się bezkonkurencyjni w przygotowanych przez organizatorów konkursach i zabawach, dlatego opuścili mury ZSTI z przechodnim Pucharem Starosty Powiatu Limanowskiego.

 • Elektryk w reprezentacji Polski w rugby

  Jarosław Knowa, uczeń kl. I TE otrzymał powołanie do reprezentacji Polski w rugby w kategorii do lat 17.  Reprezentacja właśnie wróciła z St. Etienne we Francji, gdzie zajęła II miejsce. Jarek na co dzień gra w Rugby Club GORCE Raba Niżna.

 • Prace budowlane ruszą lada dzień

  Plac budowy przekazany

  W czwartek, 27 maja dyrekcja ZSTI w obecności pracowników Starostwa Powiatowego w Limanowej przekazała plac budowy firmie, która wygrała przetarg na budowę przewiązki łączącej obydwa budynki szkolne. Prace budowlane mają ruszyć lada dzień.

 • Comenius na Łotwie

  Kończy się drugi rok projektu a  jednocześnie cały wielostronny projekt  programu „ Uczenie się przez całe życie” akcja Comenius  pt” Budowanie Europejskiej Drużyny”realizowanego w naszej szkole w latach 2008 – 2010.

  W związku z kończącym się projektem w Malpils na Łotwie w dniach 15- 20 maja odbyło się spotkanie robocze, w którym uczestniczyła koordynator projektu mgr Ewa Murzynowska.

 • Z rewizytą na Litwie, czyli

  Zatrzymaj moment

  Po ubiegłorocznej wizycie młodzieży z gimnazjum w litewskim Anyksciai nadszedł czas na rewizytę. Uczniowie z ZSTI przez tydzień gościli w niewielkim miasteczku, w którym mieści się partnerska szkoła. Ponowne spotkanie 10-osobowej grupy z Polski z 11 parterami z Litwy możliwe było dzięki Polsko-Litewskiemu Funduszowi Wymiany Młodzieży, który finansował projekt.

 • Maturzyści na start

  Sesja egzaminacyjna trwa

   

  W ZSTI już od ponad tygodnia trwają egzaminy maturalne. Abiturienci zakończyli część pisemną. Teraz są w trakcie egzaminów ustnych z języka polskiego i języków obcych. W czwartek zakończyła się już sesja języka angielskiego. Wszyscy wykazali się znajomością arkanów angielskiej mowy w stopniu umożliwiającym zdanie egzaminu. W przyszłym tygodniu egzamin zdawać będą ci, którzy wybrali język niemiecki jako obowiązkowy. Tym, którzy pozytywnie zakończyli egzaminacyjne zmagania na egzaminie ustnym, gratulujemy, a za wszystkich trzymamy kciuki. Ogłoszenie wyników matury pisemnej dopiero w czerwcu.

   

 • Gimnazjaliści w ZSTI

  Walczyli o Puchar Dyrektora

  Rzut lotką do celu, kalambury, turniej „Jeden z dziesięciu”, turniej gier komputerowych to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na gimnazjalistów w piątek 30 kwietnia w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej. Już po raz ósmy odbył się tu Dzień Otwarty Szkoły zwany popularnie Gimnazjadą.

 • Z Liliami św. Antoniego

  Pożegnali szkołę

  Wiele słów o pożegnaniu, zakończeniu pewnego etapu życia i wyborze właściwej drogi padło w czwartek, 29 kwietnia podczas akademii z okazji zakończenia roku szkolnego dla klas maturalnych, w której, oprócz żegnających mury szkoły absolwentów i społeczności uczniowskiej, uczestniczyli także przedstawiciele zarządu powiatu limanowskiego.

   

 • Kącik absolwenta

  W związku ze zbliżającymi się egzaminami maturalnymi oraz potwierdzającymi kwalifikacje zawodowe uruchomiony został w dziale Pliki do pobrania - Kącik absolwenta. Znajdziecie w nim najważniejsze informacje dotyczące organizacji egzamininów w bieżąym roku szkolnym.

  Zapraszamy wszystkich absolwentów do zapoznania się z przydatnymi informacjami związanymi z egzaminami.

 • Wyróżnienia dla fotografików

  Dialog kulturowy w obiektywie

    Anna Babuśka  z kl. III TI i Maciej Urban z kl. III TB zostali wyróżnieni w międzynarodowym, polsko-słowackim fotokonkursie TRANSGRANICZNY DIALOG KULTUROWY W OBIEKTYWIE zorganizowanym przez limanowską bibliotekę.

 • Relacja z wizyty w szkole partnerskiej „Escola Profissional” w Aveiro,

  Portugalia w dniach 10- 15 kwiecień 2010 w ramach realizowanego projektu partnerskiego „ Comenius” – BUDOWANIE EUROPEJSKIEJ DRUŻYNY

   

  Na długo zapamiętamy tą wizytę.

   

  Nie tylko ze względu na gorące i złociste plaże, błękitne niebo i bezmiar wód Atlantyku.

   

  Nie tylko ze względu na gościnność i spontaniczność naszych portugalskich partnerów, pyszne bacalhau- narodowy specjał portugalskiej kuchni oraz wspaniałe towarzystwo naszych partnerów projektowych z Włoch, Rumunii, Bułgarii, Hiszpanii, Łotwy i Turcji.

 • Uczcili pamięć ofiar

  „Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą (…)” tymi słowami ks. Jana Twardowskiego i minutą ciszy uczniowie i nauczyciele ZSTI uczcili pamięć ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.

 • Tragedia Narodowa

   

  W związku z tragedią z dnia 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku, w której zginął  Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Lech Kaczyński, Jego małżonka Maria Kaczyńska oraz najwyżsi przedstawiciele polskiego życia społecznego i politycznego, Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Pracownicy Szkoły oraz Uczniowie Zespołu Szkół Techniczno - Informatycznych w Mszanie Dolnej składają kondolencje rodzinom ofiar katastrofy lotniczej.
   
   

 • Życzenia Wialkanocne

  Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych życzy Dyrekcja i Grono Pedagogiczne
  Zespołu Szkół Techniczno - Informatycznych w Mszanie Dolnej

 • Kolejny sukces na olimpiadzie

  Indeks dla elektryka

  Krzysztof Nieckula z kl. III TE zajął 7 miejsce w XXXIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej, która odbyła się w dniach 25 – 26 marca w Krośnie. Status finalisty otwiera mu dostęp bez dodatkowej rekrutacji na wszystkie wydziały elektryczne i elektroniczne polskich uczelni technicznych.

 • Z Mszany do DELFO

  W czwartek, 25 marca uczniowie kl. II ZSZ zwiedzili fabrykę DELFO w Kielcach, w której tłoczone są części do samochodów. Mszańscy uczniowie mieli możliwość zapoznać się z procesem produkcyjnym i technologicznym.

 • Nagroda za „Magiczne Drzewo”

  Maciej Urban, uczeń kl. IIITB, laureat konkursu fotograficznego „Leśne inspiracje” w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w piątek 19 marca odebrał nagrodę – sprzęt alpinistyczny. Uroczystość odbyła się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie, podczas której otwarto wystawę pokonkursową „Magiczne Drzewa”.

 • Wyróżnieni na olimpiadzie budowlanej

  Józef Woś, uczeń kl. IV Technikum Budowlanego zajął 15. miejsce w Okręgowej Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, która odbyła się w Zespole Szkół Budowlanych nr 1 w Krakowie. ZSTI natomiast uplasował się na V miejscu.

 • Nasza relacja z niezapomnianego pobytu w Bucak i Antalyi w Turcji

  MERHABA czyli witajcie!

   

   

  Jadąc do Turcji mieliśmy w wyobraźni własny obraz tego kraju. Myśleliśmy, że jedziemy do świata islamu – zamkniętego dla obcych, rządzącego się swoimi twardymi prawami; do świata Turków – niegdyś jednego z najpotężniejszych ludów na ziemi, władców Imperium Otomańskiego. Do świata innej kultury, zwyczajów, języka i ludzi.

   

   

 • Podbijają Turcję

  Grupa uczniów i dwóch nauczycieli ZSTI przebywa w tej chwili w Bucak w południowo-zachodniej Turcji, gdzie odbywa się kolejne spotkanie projektowe programu „Budowanie Europejskiej Drużyny”. Przypomnijmy, że uczniowie w ramach tego programu, który trwa od 2008 do 2012 roku, gościli już w Rumunii, Bułgarii, Hiszpanii, Włoszech, a czeka ich jeszcze wizyta w Portugalii i ostatnie spotkanie kończące projekt na Łotwie.

   

   

 • Konkurs o Indeks

  Jak co roku uczniowie z naszej szkoły brali udział w organizowanym przez Wyższą Szkołę Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej Konkursie o Indeks. Konkurs o nazwie „Idea społeczeństwa informacyjnego”- Projekt INFORMATYKA OTWIERA DRZWI JUTRA jest przeznaczony dla uczniów klas maturalnych o uzdolnieniach informatycznych. Naszą szkołę repezentowali uczniowie klasy 4 technikum informatycznego: Jakub Kaim, Tomasz Głowacki i Krystian Broniszewski. Konkurs miał charakter dwuetapowy. W pierwszym etapie uczniowie mieli do rozwiązania test wiadomości z zakresu programowania, algorytmiki, sieci komputerowych oraz ogólnej wiedzy o informatyce. Drugi etap polegał na rozwiązaniu 4 zadań z dziedziny algorytmiki i programowania.

  Wielki sukces w Konkursie odniósł uczeń naszej szkoły Jakub Kaim, którego praca uzyskała wyróżnienie. Uzyskał on tym samych stypendium uprawniające go do bezpłatnego roku strudiów na wydziale informatyki w WSTE. Za osiągnięcie świetnego wyniku w Konkursie - GRATULUJEMY !

 • Z literaturą za pan brat

  Kamil Stróżyński z kl. IIITI zajął pierwsze miejsce w eliminacjach rejonowych Małopolskiego Konkursu Czytelniczego – Bohaterowie Lektur Szkolnych. To jednak nie koniec wyróżnień dla ZSTI. Kamil Szura z kl. IITB zdobył miejsce trzecie.

 • 100 dni do matury - Niech żyje bal

  Dla blisko setki maturzystów z mszańskiego ZSTI w sobotę 13 lutego zabrzmiały nuty poloneza. To znak, że do matury zostało tylko 100 dni.

 • 1 % dla naszej szkoły

  Zbliża się okres rozliczeń podatku dochodowego. Przypominamy wszystkim o mozliwości przekazania 1% należnego podatku dochodowego na potrzeby naszej szkoły.

  Nie oddawaj fiskusowi tego, co możesz dać organizacji pożytku publicznego.
  Zachęcamy wszystkich do przekazywania 1% dla Stowarzyszenia Pomocy Szkole „Małopolska" z dopiskiem: dla Zespołu Szkół Techniczno - Informatycznych w Mszanie Dolnej.

 • Kolejna nagroda dla zdolnego budowlańca - Zainspirowany lasem

  Maciej Urban, uczeń kl. IIITB został ponownie laureatem konkursu fotograficznego. Tym razem jego „Mistyczny Beskid Niski” w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zyskał najwyższe uznanie komisji konkursowej I Małopolskiego Konkursu Fotograficznego „Leśne inspiracje”. Szkolnym opiekunem konkursu była mgr Monika Zięba, nauczycielka ZSTI.

   

 • Semestr zimowy zakończony - Puchar i nagrody rozdane

  Apel, który odbył się 4 lutego, był okazją do podsumowania osiągnięć naukowych i sportowych uczniów ZSTI w pierwszym semestrze roku szkolnego 2009/10.

  Po raz pierwszy Rada Pedagogiczna postanowiła wyróżnić uczniów, którzy w semestrze zimowym zdobyli najwyższe noty. Dla wszystkich prymusów została ufundowana wycieczka do jednego z krakowskich kin.

   

 • Laury dla przedsiębiorców

  4 lutego w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej wręczono dyplomy i nagrody uczestnikom projektu „Moja firma w mojej gminie”. Portalowi informacyjnemu opracowanemu przez uczniów klas II technikum przyznano III miejsce.

   

 • Młodzi przedsiębiorczy

   

  Dzień Przedsiębiorczości

  w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych

  w Mszanie Dolnej

  Jak założyć działalność gospodarczą, jak stworzyć plan marketingowy wybranej firmy z jej silnymi i słabymi stronami, jak dokonać analizy jej szans i zagrożeń na rynku oraz analizy, potencjalnych klientów - to tylko część wiedzy, jaką mieli szansę zdobyć uczniowie Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej biorący udział w projekcie „Moja firma w mojej gminie”. W czwartek, 14 stycznia w ZSTI odbył się Dzień Przedsiębiorczości, który poświęcony był sprawozdaniu z realizacji  drugiej już edycji projektu trwającej od października do stycznia. 

 • Zainspirowani lasem i dziedzictwem

  Kamil Stróżyński i Krzysztof Wróbel z kl. IIITI oraz Maciej Urban z kl. IIITB zajęli równorzędne pierwsze miejsca w szkolnym konkursie plastycznym „NASZE DZIEDZICTWO… MACRO I MICRO”.

 • II marszobieg po zdrowie z Orkiestrą

  Nie zabrakło nauczycieli i uczniów ZSTI podczas akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 • Adoracja Bożej Dzieciny 2010

    Dyrekcja Zespołu Szkół Techniczno - Informatycznych
  w Mszanie Dolnej

   SERDECZNIE ZAPRASZA
  na


  „ADORACJĘ BOŻEJ DZIECINY”
  w PARAFII MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

  dnia 12 stycznia 2010 o godz 17:30

   

 • Nowy Rok

  Wszystkiego co najlepsze w Nowym 2010 Roku życzy Dyrekcja
  i Grono Pedagogiczne.

 • W ZSTI już święta

  Chociaż do Wigilii jeszcze dwa dni, w ZSTI już święta – zapalone lampki na choince, biały opłatek, w tle kolędy – te tradycyjne i w nowych aranżacjach oraz wiele ciepłych słów w bardziej kameralnym gronie w klasach z wychowawcami, jak i podczas uroczystego apelu, w trakcie którego grupa młodych artystów przekonywała o wyższości tradycyjnych świąt nad komercyjnymi.

 • Wolontariusze w akcji

  12 grudnia Klub Wolontariatu działający przy Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych i Zespole Szkół nr 1 wziął udział w mikołajkowej akcji dla osób niepełnosprawnych.

 • Będzie współpraca z politechniką

  10 grudnia uczniowie klasy IV TB i TM gościli na Politechnice Krakowskiej na Wydziale Mechanicznym. Dodatkową atrakcją był udział w zajęciach praktycznych – uczniowie oglądali doświadczenia z metaloznawstwa przeprowadzane przy użyciu mikroskopu skaningowego.

 • Fach zamiast indeksu

  Rozpoczyna się kampania społeczna mająca na celu zachęcenie młodzieży gimnazjalnej do wyboru szkoły zawodowej lub technikum zamiast liceum. Uzasadnienie takiego wyboru jest proste: lepiej mieć fach w ręku i pracę niż powiększać grono bezrobotnych magistrów, zwłaszcza humanistów.

 • Grosze zebrane

  Po raz kolejny szkoła wzięła udział w akcji Góra Grosza. Samorząd szkolny, który czynnie włączył się w przeprowadzenie akcji, w ciągu kilku dni zebrał kwotę 448,61 zł i 1,23 euro. W sumie góra grosza ważyła 10,5 kg.

  Tegoroczna edycja była szczególna, ponieważ jubileuszowa. Już od 10-ciu lat uczniowie ze wszystkich szkół w całej Polsce zbierają pieniądze dla swoich rówieśników, którzy przebywają w domach dziecka. „Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie. Każda drobna moneta może pomóc” – zachęcali na plakatach propagujących akcję organizatorzy – Akcja Towarzystwo Nasz Dom i patron Ministerstwo Edukacji Narodowej.

  Akcja ma wymiar materialny również dla wszystkich darczyńców, na których, oprócz satysfakcji, że mogą pomóc komuś w potrzebie, czekają nagrody. Jak zapewniają organizatorzy, nagrodzona zostanie szkoła, która zbierze najwięcej w przeliczeniu na jednego ucznia i każda szkoła, która zbierze najwięcej pieniędzy w swoim województwie.

 • Św. Mikołaj w szkole

  Z workiem pełnym słodyczy

   

  Jak co roku o tej porze w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych tradycji stało się zadość. Społeczność uczniowską i grono pedagogiczne odwiedził… nie kto inny tylko sam św. Mikołaj.

 • Wykorzystaj pierwsze pięć minut …

  "Nie bój się ratować ludzkiego życia. Najgorsze, co możesz zrobić, to nie zrobić nic."
  Rocznie na naszych drogach ginie w wypadkach komunikacyjnych prawie 6 tysięcy ludzi. Ktoś bliski, ktoś nieznany - dorosły, dziecko. Zastanów się jednak, co zrobisz jeśli będziesz uczestnikiem lub świadkiem wypadku? Czy będziesz potrafił pomóc? Czy czas oczekiwania na karetkę, w polskich realiach często bardzo długi, zbyt długi, spędzisz bezczynnie? Czy wykorzystasz pierwsze pięć minut i uratujesz jedno statystyczne życie? Czy wiesz co znajduje się w Twojej apteczce? Czy w ogóle wiesz gdzie znajduje się apteczka?

 • Odkrywanie Europy poprzez fototurystykę

  „Discover Europe through photo-tourism”

  Członkowie Klubu Komputerowego w roku 2008 zostali zaproszeni do uczestnictwa w wymianie młodzieży w Rumunii. Spotkanie odbyło się od 9 do 20 kwietnia 2008 roku i zostało zorganizowane przez uczniów ze szkoły w Galati.
  Celem wymiany było poznanie Europy poprzez fotografię. Każdy z krajów partnerskich przygotował małe wystawy zdjęć, które w krótki i malowniczy sposób miały przybliżyć partnerom dany kraj lub region. Podczas całej wymiany robiliśmy również mnóstwo zdjęć z których powstawał portret Rumunii widzianej oczami młodych europejczyków.

   

 • Kolorowy tydzień pod zamkiem Tolsztejn

  „The colorful week under the old castle Tolstein”

  Członkowie Klubu Komputerowego wybrali się w dniach 11 – 18 kwietnia 2007 do Republiki Czeskiej na zaproszenie uczniów z „ESKO Club” ze szkoły w Varnsdorfie na aktywne spędzenie czasu w Górach Łużyckich.
   
 • Polsko-Litewska Wymiana Młodzieży

  Od lipca 2008 roku trwały przygotowania w naszej szkole do organizacji projektu wymiany młodzieży z Litwą, krajem związanym silnymi korzeniami z Polską ale dla naszych uczniów bardzo odległym i nieznanym. Za organizację tego projektu odpowiedzialny został Pan Marcin Stożek oraz prowadzony przez niego Klub Komputerowy INSTALL.

 • Budują europejską drużynę

  Z wizytą we Włoszech

  W ramach wielostronnego projektu partnerskiego Comenius pt. „Budowanie Europejskiej Drużyny” (EUROPEAN TEAM BUILDING) realizowanego w Zespole Szkół Techniczno – Informatycznych w latach 2008 – 2010, grupa 4 uczniów Technikum Informatycznego( Angelina Trojak, Karolina Chorągwicka) oraz Technikum Elektrycznego ( Henryk Sochacki, Mariusz Fryc) oraz dwóch nauczycieli – mgr Dominika Kalaga oraz mgr Urszula Kotarba, wzięła udział w pierwszym w tym roku szkolnym spotkaniu projektowym.

 • Nasz człowiek na najbardziej eXtremalnym maratonie w Polsce

  Prawie 500 uczestników zjawiło się na tegorocznej imprezie sportowej w Beskidach. 8 listopada odbył się Miting Biegowy 2009., na który składał się: 11 Cross Beskidzki, 2 Rajd Nordic Walking oraz 100 Maraton Edwarda Dudka. Start maratonu odbył się przy Zajezdzie Horolna, natomiast start crosowców i zawodników z kijami w Węgierskiej Górce.

 • Zobowiązanie do poprawy

  Dnia 12 listopada na szkolnym korytarzu w segmencie dydaktycznym uczeń został przyłapany na używaniu niecenzuralnych słów.

 • W rocznicę odzyskania niepodległości

  Patriotycznie i ze śpiewem

  Hucznie w ZSTI obchodzono 91. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody odbyły się 10 listopada, a w świętowaniu wzięli udział wszyscy nauczyciele i cała społeczność uczniowska. Natomiast 11 listopada poczet sztandarowy reprezentował szkołę w uroczystej mszy św. za Ojczyznę, która odbyła się w kościele parafialnym pod wezwaniem Św. Michała Archanioła.

 • Nagroda za wyniki w nauce

  Wyróżniony przez premiera
  Kamil Szura, uczeń kl. IITB znalazł się w gronie najlepszych uczniów z Małopolski, którzy otrzymali stypendia Prezesa Rady Ministrów.

 • Pierwszaki na start

  Budowlańcy mistrzami

  13 października wszyscy pierwszoklasiści naszego Zespołu Szkół po zaliczeniu testów i ślubowaniu w końcu stali się prawowitymi uczniami szkoły. Jednakże palmę pierwszeństwa przyznano kl. ITB, która najlepiej poradziła sobie z zadaniami konkursowymi.

 • Ryby mają głos

  27 października uczniowie kl. IITB i IITI wzięli udział w warsztatach ekologicznych w ramach programu edukacji ekologicznej „Ryby mają głos” organizowanego przez klub Gaja.

 • Przerwa techniczna w pracy szkolnego serwera

  Informujemy, że szkolny serwer będzie wyłączony w dniach 29 października 2009 r. od godz. 16.00 do 30 października 2009 r. do godz. 8.30.

 • Nagroda dla Maćka Urbana w Konkursie Fotograficznym

  Z przyrodą za pan brat

  Zdjęcie płynącej salamandry wykonane przez Macieja Urbana zyskało największe uznanie jurorów konkursu fotograficznego dla dzieci i młodzieży ze szkół powiatu limanowskiego „Przyroda na wesoło, niezwykłości natury".

   

 • Z artystycznym ukłonem

  Pamiętamy…

  W sobotę 24 października w Folwarku Stara Winiarnia w Mszanie Dolnej odbył się koncert specjalny zatytułowany „Wieczornica Artystyczna” poświecony pamięci Jana Pawła II. Okazją do spotkania w takim gronie i w takim klimacie była 31. rocznica pontyfikatu i 30. rocznica pierwszej pielgrzymki Ojca Świętego do Ojczyzny.

 • I Gorczański Bieg górski im. Jana Pawła II

  W sobotę, 24 października odbędzie się I Gorczański Bieg górski im. Jana Pawła II "Sięgnij szczytu - każdy ma swoje Kilimandzaro".

 • XVII Olimpiada Informatyczna

  Informujemy, że 19.10.2009 r. rozpoczął się I etap XVII Olimpiady Informatycznej.

   

 • Świętowali nauczyciele i uczniowie

  Kwiaty, życzenia, oprawa muzyczna w wykonaniu Install Band, nagrody dyrektora – tak w ZSTI świętowano Dzień Edukacji Narodowej.

  Uroczystość miała też szczególny charakter dla wszystkich pierwszoklasistów. Po zaliczeniu „testu dla pierwszaków” przygotowanego przez samorząd szkolny, złożyli oni ślubowanie i stali się pełnoprawnymi uczniami szkoły.

 • Strona internetowa ZSTI zyskuje nowy wygląd

  Na pewno wszyscy zauważyli jak w ostatnich dniach zmieniło się otoczenie naszej szkoły. Również nasza strona internetowa przeszła metamorfozę. Mamy nadzieję, że nowy design przypadnie Wam do gustu. Zapraszamy wszystkich do odwiedzania naszej nowej witryny.

 • Zmiana konfiguracji domen

  Informujemy, że od dnia 13.10.2009 uległa zmiana konfiguracja domen użytkowanych przez naszą szkołę. Domena zsti.edu.pl, która dotychczasowo przekierowana była na szkolny serwer (debian) została przeniesiona na nasz serwer Activ w firmie NetArt. Na potrzeby szkolnego serwera została natomiast zamówiona nowa domena: zst-i.edu.pl, która obecnie jest przekierowana na adres 83.12.171.45. Wszyscy, którzy korzystali ze zdalnych połączeń ze szkolnym serwerem proszeni są o rekonfigurację swoich ustawień w programach do połączeń SSH i FTP. Zmianie uległy również adresy URL uczniowskich stron WWW wg schematu:  http://zst-i.edu.pl/~nazwa_uzytkownika

 • W ZSTI dbają o środowisko

  Władze powiatu limanowskiego, przedstawiciele Gorczańskiego Parku Narodowego oraz uczniowie II klasy Technikum Budowlanego, 12 października wzięli udział w akcji sadzenia buków i lip na terenie ZSTI. W ten sposób szkoła włączyła się w obchody siódmej już edycji Święta Drzewa.

 • Wyróżnieni przez Starostę

  Kamil Szura z kl. II TB, Wojciech Palac i Mateusz Dudzik z kl. IIITB, Wojciech Niedośpiał z kl. IVTE oraz Tomasz Brzezicki z kl. IIITE znaleźli się w gronie 50 najlepszych uczniów szkół średnich powiatu limanowskiego, którzy osiągnęli najwyższą średnią ocen rocznych w roku szkolnym 2008/2009. 7 października prymusi otrzymali stypendia starosty limanowskiego Jana Puchały.

   

 • Informacje o grypie AH1N1

  W związku z możliwością zwiększonych zachorowań na grypę w okresie jesienno - zimowym publikujemy materiały informacyjne przekazane przez Głównego Inspektora Sanitarnego:

 • Pobiegli na medal

  Młodzi sportowcy z ZSTI zbierają laury. Będą reprezentować powiat limanowski w finałach wojewódzkich mistrzostw w sztafetowych biegach przełajowych, które odbędą się w Nowym Targu.

 • Sztafetowe biegi przełajowe

  01.10.2009 r. w Limanowej pod szpitalem rozegrane zostały w ramach licealiady sztafetowe biegi przełajowe 10x1500m. Po dwóch latach biegacze naszej szkoły staneli na podium tym razem na najwyższym awansując na zawody wojewódzkie. Klasyfikacja zespołowa i skład drużyny ZSTI poniżej.
 • Jesienna galeria zdjęć szkoły

  Wyjątkowo piękna, jesienna aura skłoniła nas do zaprezentowania kilku nowych zdjęć szkoły. Zapraszamy wszystkich do obejrzenia jesiennej galerii zdjęć naszej szkoły.

 • Drużynowa liga LA - 1 rzut

  29.09.2009 r. na stadionie KS Turbacz w Mszanie Dolnej odbyły się w ramach licealiady pierwsze  w tym roku szkolnym zawody o mistrzostwo powiatu limanowskiego w drużynowej lidze LA - I rzut.
 • Samorząd szkolny w roku 2011/2012

   W roku szkolnym 2011/2012 skład Samorządu szkolnego przedstawia się następująco:

   

  Agnieszka Skalska - klasa II TB - przewodnicząca Samorządu Szkolnego

  Małgorzata Rataj - klasa I TI - zastępca przewodniczącej

  Szymon Smaga - klasa I TM - członek Zarządu

  Patrycja Dudzik - klasa II TB - członek Zarządu

  Ewelina Bożek - klasa II TI - członek Zarządu

   

 • Remontują i budują

  W Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych pełną parą ruszyły prace remontowo-porządkowe.

 • Pierwszoklasiści zdobywają szczyty

  Nie od dziś wiadomo, że w Zespole Szkół Techniczno - Informatycznych nie tylko uczą i wychowują, ale też dbają o integrację społeczności uczniowskiej, dlatego tradycją stały się już organizowane w pierwszych dniach września wycieczki integracyjne dla pierwszoklasistów.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2009/2010

  Informujemy, że rozpoczęcie roku szkolnego 2009/2010 odbędzie się 1 września 2009 r. o godz. 9.00 na sali gimnastycznej ZSTI.

 • Nowe komputery Dell w naszej szkole

  W bieżącym ubiegłym tygowniu nasza szkoła wzbogaciłą się o 12 nowych komputerów Dell OptiPlex GX 620.

 • Mistrzostwa Powiatu Limanowskiego

  29.04.2009 – Mistrzostwa Powiatu w Szkolnej Drużynowej Lidze LA
  w ramach Licealiady – II rzut Mszana Dolna.
  Drużyna chłopców ZSTI  ostatecznie zakończyła rywalizację na VI miejscu. Po pierwszym rzucie, który odbył się 09.10.2008 roku zajmowaliśmy dobre IV miejsce ze startą do III m-ca ZS Tymbark tylko 14 pkt, do II m-ca ZS1 Limanowa 77 pkt, a do I m-ca ZSTiOg Limanowa 82pkt. W końcowej klasyfikacji wyprzedziły nas jeszcze dwie szkoły I LO Limanowa i ZS 1 Mszana Dolna. Wyniki ostateczne przedstawiają się następująco:
 • Rekordy szkoły (od września 2008 )

  Sportowe Rekordy Szkoły w LA

   


  Bieg na dystansie 100m:


  1. Litera Robert - 00:11,84 (maj 2009)

  2. Chorażak Jakub - 00:11,92 (czerwiec 2011)

  3. Krzan Damian - 00:11,96 (czerwiec 2011)

  4. Nowak Artur - 00:12,12 (maj 2009)

  5. Bień Marcin - 00:12,71 ( czerwiec 2010)

  6. Rapciak Michał - 00:12,73 (wrzesień 2011)

  7. Potaczek Bartłomiej - 00:12,74 (czerwiec 2010)

  8. Wojciaczyk Daniel - 00:12,90  (czerwiec 2010)

  9. Dawiec Daniel - 00:13,12 (październik 2010)

  10. Handzel Kamil - 00:13,17 (październik 2008)

   

  Bieg na dystansie 200m:

   

  1. Litera Robert - 00:24,22 (maj 2009)

  2. Cieżak Adrian - 00:25,13 (czerwiec 2011)

  3. Sroka Paweł - 00:25,34 (czerwiec 2010)

  4. Sroka Jan - 00:25,96 (czerwiec 20100

  5. Piwowar Mateusz - 00:25,98 (czerwiec 2011)

  6. Smaga Krzysztof - 00:26,13 (maj 2009)

   

  Bieg na dystansie 400m:

   

  1. Hanula Krzysztof - 00:52,67 (maj 2009)

  2. Twardowicz Marcin - 00:55,42 (wrzesień 2011)

  3. Solarz Szymon - 00:56,23 (maj 2009)

  4. Olszewski Dariusz - 00:56,40 (czerwiec 2011)

  5. Cieżak Adrian - 00:58,40 (październik 2010)

  6. Mucha Łukasz - 00:58,59 (kwiecień 2009)

  7. Piwowar Mateusz - 00:59,81 (czerwiec 2011)

  8. Kuchta Paweł - 01:01,05 (październik 2008)

  9. Antosz Łukasz - 01:03,05 (październik 2010)

  10. Węglarz Kamil - 01:03,60 (październik 2008)

   

  Bieg na dystansie 1500m:


  1. Kołodziej Stanisław - 04:22,24 (październik 2010)

  2. Jania Paweł - 04:33,27 (październik 2008)

  3. Pulka Marcin - 04:38,84 (maj 2009)

  4. Olszewski Dariusz - 04:46,74 (czerwiec 2011)

  5. Napora Paweł - 04:50,84 (październik 2008)

  6. Pajdzik Marek - 04:53,05 (październik 2010)

  7. Knowa Marcin - 05:02,60 (czerwiec 2011)

  8. Śmieszek Michał - 05:08,81 (wrzesień 2011)

  9. Smaga Krzysztof - 05:28,55 (kwiecień 2009)

  10. Ogiela Paweł - 05:43,80 (październik 2010)

   

  Skok w dal:

   

  1. Adamczyk Tomasz - 5,79 (pażdziernik 2010)

  2. Napora Paweł - 5,78 (kwiecień 2009)

  3. Hanula Krzysztof - 5,77 (kwiecień 2009)

  4. Łabuz Paweł - 5,27 (październik 2008)

     Blacharczyk Marcin - 5,27 (wrzesień 2011)

  6. Skowronek Michał - 5,15 (czerwiec 2011)

  7. Frytz Roman - 5,04 (czerwiec 2011)

  8. Krzan Krystian - 4,91 (czerwiec 20100

  9. Gil jakub - 4,87 (czerwiec 2010)

  10. Handzel Kamil - 4,62 (październik 2010)

   

  Pchnięcie kula 5 kg:  1. Sobczak Adrian - 12,60 (maj 2009)

  2. Ziemianin Wojciech - 12,52 (październik 2008)

  3. Zembol Jarosław - 12,04 (czerwiec 2011)

  4. Góralik Mateusz - 11,97 (czerwiec 2010)

  5. Pajdzik Rafał - 11,53 (czerwiec 2011)

  6. Urbaniak Dawid - 11,42 (wrzesień 2011)

  7. Górni Grzegorz - 11,30 (wrzesień 2009)

  8. Magiera Krzysztof - 11,24 (październik 2008)

  9. Starmach Marek -  11,12 (czerwiec 2011)

  10. Kuś Sławomir - 11,03 (kwiecień 2009)

   

  Sztafeta 4X100m:


  1. Solarz Szymon 

      Nowak Artur

      Hanula Krzysztof

      Litera Robert     - 00:47,14 (maj 2009)

   

  2. Chorażak Jakub

      Krzan Damian

      Cieżak Adrian

      Rapciak Michał   - 00:47,68  (wrzesień 2011)

   

  3. Olszewski Dariusz

      Krzan Damian

      Cieżak Adrian

      Rapciak Michał  -00:48,38 (czerwiec 2011)

 • Święty Antoni z Padwy - Nasz Patron

  Dnia 12 grudnia 2007r. szkoły wchodzące w skład Zespołu Szkół Techniczno - Informatycznych, uchwałą Rady Powiatu Limanowskiego zyskały nowego patrona - Świętego Antoniego z Padwy.
  Uroczystość Nadania Imienia Szkole i Poświęcenia Sztandaru Szkoły odbyła się w Zespole Szkół Techniczno - Informatycznych w Mszanie Dolnej dnia 14 lutego 2008r. Z okazji uroczystości otrzymaliśmy wiele życzeń m. in. od Metropolity  Krakowskiego Jego Eminencji Kadrynała Stanisława Dziwisza, Małopolskiego Kuratora Oświaty, Anny Paluch - Poseł na Sejm RP, Bronisława Dudki - Posła na Sejm RP, Starosty i Wicestarosty Powiatu Limanowskiego, Parafii Rzymsko-Katolickiej z Chrzanowa, Samorządu Miasta Mszana Dolna, Wójta i Przewodniczącej Rady Gminy Mszana Dolna, Dyrekcji Zespołu Szkół Podangimnazjalnych w Mszanie Dolnej, Dyrekcji Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Mszanie Dolnej oraz wielu zaproszonych gości, którzy uświetnili swą obecnością tę uroczystość.
  Obraz z dedykacja od Jego Eminencji Kardynała Stanisława Dziwisza Metropolity Krakowskiego

   

  Figura św. Antoniego z Padwy ufundowana przez dyr. Piotra Szerłomskiego - budynek ZSTI obok sekretariatu - obok Sztandar Zespołu Szkół Techniczno - Informatycznych.
  Artykuł w Dzienniku Polskim LIMANOWSKIM poświęcony Nadaniu Imienia ZSTI w MSzanie Dolnej
  Artykuł w GŁOSIE LIMANOWSKIM

  PRZEMÓWIENIE DYREKTORA ZESPOŁU SZKÓŁ TECHNICZNO - INFORMATYCZNYCH PODCZAS UROCZYSTOŚCI NADANIA IMIENIA SZKOLE I POŚWIĘCENIA SZTANDARU

   

   

   

  Jego EMINENCJO!  PANI POSEŁ!  PANOWIE POSŁOWIE!  PANIE KURATORZE!  SZANOWNI GOŚCIE!!!

  Kiedy 16 lat temu podejmowałem pracę w tej szkole jej losy ważyły się - czy zniknie z mapy oświatowej szkoła zawodowa prowadzona przez krakowski INSTAL, a uczniowie zostaną oddelegowani do innych szkół w okolicy celem dokończenia nauki - czy zostanie  powołana przez Kuratora szkoła publiczna.

  Dnia 30 sierpnia 1991 roku Kurator Oświaty i Wychowania w Nowym Sączu mgr Janina Gościej tworzy w miejsce Zespołu Szkół Zawodowych Przedsiębiorstwa Instalacji Przemysłowych „INSTAL" Kraków - Zespół Szkół Zawodowych w Mszanie Dolnej.

  385 uczniów ma swoją szkołę, a 26 nauczycieli miejsce pracy.

  Przyszłość jednak nie rysowała się w jasnych barwach. Szkoła nie posiadała prawie nic. Budynek szkoły był od dawna nieremontowanym obiektem gdzie temperatura w salach lekcyjnych często spadała poniżej 10 stopni Celsjusza, warsztaty szkolne nie istniały.  Ale w tym trudnym czasie znaleźli się nauczyciele pełni zapału do pracy i znalazł się dyrektor, który nie bał się poprowadzić szkołę do lepszej przyszłości - dyrektor, który w kieszeni zawsze nosił obrazek świętego Antoniego z Padwy.

  I tak rozpoczęła sie kolejna karta w historii SZKOŁY.

  • Znalazł się dla niej nowy obiekt w którym uczniowie mogli w godnych warunkach pobierać naukę
  • Znalazły się środki finansowe i w 2002 roku została oddana do użytku nowa hala sportowa
  • Znalazły się nowe kierunki kształcenia - szkoła, która kształciła dotychczas tylko stolarzy i mechaników kształci dzisiaj również informatyków, elektryków i budowlańców
  • Znalazła się wreszcie młodzież, która w murach tej szkoły chce realizować swój rozwój zawodowy, chce budować tutaj swoją przyszłość

   

  W obliczu tych wszystkich zmian Rada Pedagogiczna podjęła decyzję o zmianie nazwy szkoły, która od listopada 2007 roku otrzymała brzmienie: ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNO-INFORMATYCZNYCH w Mszanie Dolnej.

  Nadszedł czas aby szkoła zyskała również swoją tożsamość poprzez nadanie jej imienia.

  POKÓJ i DOBRO; PRACA i NAUKA - to wartości szczególnie nam bliskie, wartości, które w murach tej szkoły wyznaczały zawsze kierunek pracy. Ich szczególnym orędownikiem jest święty Antoni z Padwy - patron, którego podobiznę w swej kieszeni przyniósł do szkoły mój poprzednik dyrektor PIOTR SZERŁOMSKI - patron, który w sposób subtelny ale jakże skuteczny wspierał i wspiera tą szkołę. Gdy przyszedł moment wyboru IMIENIA szkoły nikt nie miał wątpliwości, że ma to być imię ŚWIĘTEGO ANTONIEGO Z PADWY.

   


  ŻYCIORYS ŚWIĘTEGO ANTONIEGO Z PADWY

  Urodził się w Lizbonie w Portugalii 1195 r. Na chrzcie otrzymał imię Fernando. W tym mieście uczęszczał do szkoły katedralnej i zapewne około 15. roku życia wstąpił do klasztoru kanoników regularnych św. Augustyna. Po dwu latach przeniósł się do klasztoru Santa Cruz w Coimbrze i tam zdobył solidne wykształcenie, szczególnie poznając Pismo Święte i naukę Ojców Kościoła. W roku 1219 został wyświęcony na kapłana, a w rok później przeżył bardzo uroczystość przewiezienia do Coimbry relikwii pięciu męczenników franciszkańskich, którzy ponieśli śmierć męczeńską w Maroku. Św. Antoni poznawszy duchowość św. Franciszka z Asyżu, za wiedzą swoich przełożonych, przeniósł się do franciszkanów, przyjmując ich habit i zmieniając swoje chrzestne imię na Antoni. Pragnął pójść w ślady męczenników i dlatego udał się z posługą misyjną do Maroka, jednakże tam ciężko zachorował i musiał wracać do kraju. Statek gnany burzą morską zawinął na Sycylię, św. Antoni zaś pojechał stamtąd na kapitułę generalną zakonu do Asyżu w 1221 r., gdzie spotkał się ze św. Franciszkiem. Wkrótce św. Antoni dał się poznać jako wybitny kaznodzieja, więc ustanowiono go głównym kaznodzieją zakonu i wysłano czym prędzej na głoszenie Słowa Bożego i zwalczanie błędnowierców. Nasz Patron przemierzał wsie i miasta, nawołując do pokuty i poprawy życia. Głosił on Słowo Boże w północnych Włoszech, po czym udał się do południowej Francji, znów pracował jako kaznodzieja w Italii. Sława kaznodziejska św. Antoniego dotarła do Rzymu. Papież Grzegorz IX poprosił św. Antoniego w 1228 r., aby wobec niego wygłosił kazanie i także głosił słowo Boże dla pielgrzymów licznie przybywających do Rzymu. Święty w dalszym ciągu pracował głównie jako kaznodzieja, ale też dał się poznać jako profesor teologii, którą wykładał swoim braciom zakonnym, przede wszystkim w duchu św. Augustyna. Rok 1230 był czasem intensywnej pracy kaznodziejskiej. Wtedy to św. Antoni przybył do Padwy i największą popularność kaznodziejska osiągnął w Wielkim Poście 1231 r. Wokół Antoniego gromadziły się tysiące wiernych, których on doprowadzał do poprawy życia, również skutecznie zwalczał lichwę, więzienie dłużników wyzyskiwanie biednych. (H. Fros). Wyczerpany nadmierną pracą kaznodziejską nasz Patron zmarł 13 VI 1231 r. w opinii świętości w klasztorze klarysek w Arcella k. Padwy. Pozostawił po sobie zbiór kazań na niedziele i uroczystości świętych. W następnym roku (30 V 1232) papież Grzegorz IX kanonizował Antoniego, natomiast papież Pius XII ogłosił go w roku 1946 doktorem Kościoła.

  Kult św. Antoniego rozwinął się bardzo szybko nie tylko w Italii, ale też w całym świecie chrześcijańskim. W Italii wystarczy tylko powiedzieć „Święty” na określenie osoby św. Antoniego. Ku czci Świętego powstało wiele bractw i kilka zakonów. Ludwika Bouffier zainicjowała w roku 1890 w Tuluzie we Francji dzieło zwane: „Chleb św. Antoniego”, tzn. jałmużna dla ubogich. Św. Antoniego jako swojego patrona uznają franciszkanie, siostry antonianki i antoninki, mieszkańcy Lizbony, górnicy, małżonkowie, narzeczeni, położnice, ubodzy. Wzywano św. Antoniego jako orędownika w przypadku bezpłodności, w sprawach rodzinnych, podczas zarazy bydła. Najbardziej jest dla nas znany jako patron ludzi i rzeczy zagubionych.

  W ikonografii ukazuje się św. Antoniego w habicie franciszkańskim. Do charakterystycznych atrybutów należą: książka (symbol nauki) i lilia (niewinność), czasami Święty występuje z sercem płomiennym lub samym płomieniem na dłoni. Często św. Antoni jest ukazywany z Dzieciątkiem Jezus. Tak jest m.in. w Sanktuarium Świętego Antoniego w Niewodnicy Kościelnej. Św. Antoni jest przedstawiony z Dzieciątkiem Jezus jako Zbawicielem Świata. Jezus trzyma prawą rączkę w geście błogosławieństwa. Na obrazie widnieje lilia i księga. Święty występuje w ciemnym habicie symbolizującym ubóstwo, pokorę i pokutę (S. Chim).

  Liturgiczny obchód ku czci św. Antoniego przypada na dzień 13 czerwca i ma rangę wspomnienia obowiązkowego. W Niewodnicy Kościelnej i w Sokółce obchodzi się tego dnia uroczystość, ponieważ kościoły w tych miejscowościach noszą tytuł (imię) św. Antoniego. W kolekcie mszalnej prosimy, abyśmy za wstawiennictwem św. Antoniego z Padwy, znakomitego kaznodziei i orędownika ubogich, mogli żyć zgodnie z Ewangelią i doznawali Bożej pomocy we wszelkich przeciwnościach naszego życia. Cenny jest fragment kazania św. Antoniego (Liturgia Godzin, t. III, s. 1237 - 1238). Poucza on nas, że możemy świadczyć o Chrystusie pokorą, ubóstwem, cierpliwością i posłuszeństwem. Prosząc o wstawiennictwo św. Antoniego przed Bogiem przyjmijmy za własną jego radę: „A zatem proszę was, niechaj zamilkną słowa, a odezwą się czyny. U nas tym czasem pełno słów, ale czynów prawdziwe pustkowie (...) Mowa zaś jest skuteczna wówczas, kiedy przemawiają czyny”.

 • Po pierwszym dzwonku

  W Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych już zabrzmiał pierwszy dzwonek. Dla ponad 500 uczniów skończyły się wakacje. Tradycyjnie w asyście sztandaru na sali gimnastycznej odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2009/10, którego mottem stały się słowa patrona szkoły św. Antoniego z Padwy: „A zatem niech zamilkną słowa, a przemówią czyny”.

   

 • Wakacje czas zacząć

  19 czerwca dyrektor szkoły mgr inż. Andrzej Dębski uroczyście ogłosił zakończenie 40-tego w historii placówki roku szkolnego. Apel, w którym wzięli udział nauczyciele, przedstawiciele Rady Rodziców oraz cała społeczność uczniowska, był okazją nie tylko, aby życzyć udanych i bezpiecznych wakacji, ale przede wszystkim, aby podsumować osiągnięcia.

 • Z Litwy do Mszany Dolnej

  Nie tylko historia i korzenie kulturowe, ale także sposób spędzania wolnego czasu łączy młodzież polską i litewską, która cały tydzień w aktywny sposób zwiedzała najpiękniejsze zakątki Podhala, Pienin i Gorców. Młodzi Litwini przyjechali do Mszany Dolnej na zaproszenie Klubu Komputerowego "Install” działającego przy Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych im. św. Antoniego z Padwy.

 • Nowa elewacja szkoły

  W ostatnich dniach nasza szkoła przeszła widoczną zmianę wyglądu. Odnowiono elewację frontową szkoły i pomalowano. Dzięki tej zmianie budynek szkoły wraz z budynkiem hali sportowej tworzy teraz jedną kolorystyczną całość. Poniżej przedstawiamy widok naszej szkoły po malowaniu.

 • Reorganizacja szkolnej sieci komputerowej

  W związku z reorganizacją szkolnej sieci komputerowej uprzejmie informujemy, iż mogą wystąpić przejściowe trudności w dostępie do kont sieciowych oraz do internetu. Prace mają na celu poprawnienie funcjonowania okablowania strukturalnego w sali nr 21, kompleksową reorganizację sali 39 oraz komputerów w biurach ZSTI.

  Całość prac wykonywana jest przez uczniów klasy 3 technikum informatycznego w ramach praktyki zawodowej przy współudziale p. T. Sułkowskiego, p. A. Nieckuli i p. J. Koguta. Przewidywany termin zakończenia prac - 21 maja 2009r.

  Za zaistniałe utrudnienia przepraszamy!

 • U świętego Antoniego edukują i bawią

  30 kwietnia w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych im. św. Antoniego z Padwy w Mszanie Dolnej o godzinie ósmej zamiast tradycyjnego dzwonka słychać było głośną muzykę, a nauczyciele, zamiast iść na lekcje, organizowali atrakcje dla gimnazjalistów. Już po raz dziewiąty szkoła w ramach Dnia Otwartego zaprosiła uczniów okolicznych gimnazjów na imprezę sportowo-rekreacyjną, zwaną popularnie Gimnazjadą.

 • Ogólnopolska olimpiada elektryczna

  W dniach 26 i 27 marca 2009 w Dębicy odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej. Udział w olimpiadzie wzięło dwóch uczniów z klasy 4 Technikum Elektrycznego: Tomasz Antosz oraz Łukasz Łabuz pod opieką pana mgr inż. Marcina Stożka.

 • Konkurs o indeks WSTiE

  Dnia 9 lutego 2009 roku w Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej odbył się finał Konkursu o Indeks - "Informatyka otwiera drzwi jutra". Konkurs ten był przeznaczony dla maturzystów z małopolski. Naszą szkołę reprezentowała rekordowa liczba 6 uczniów z klasy 4 TI: Marcin Kęska, Leszke Kołodziejczyk, Paweł Wacławik, Grzegorz Wójcik, Daniel Cichorczyk i Krzysztof Dziadek. Konkurs miał dwuetqpowy przebieg i polegał na rozwiązaniu testu oraz 4 zadań z zakresu algorytmiki, programowania i tworzenia stron WWW. Z naszych uczniów najlepiej spisał się KRZYSZTOF DZIADEK, który zajął III miejsce.
  Gratulujemy świetnego wyniku!!!
 • Stratostwo Powiatowe promuje edukację

  W piątek 30 stycznia 2009r. Starosta Powiatu Limanowskiego Jan Puchała, Wicestarosta Franciszek Dziedzina, członek Zarządu Powiatu Bolesław Żaba oraz Dyrektor Wydziału Edukacji Artur Krzak wręczyli najzdolniejszym uczniom naszej szkoły stypendia za osiągnięcia w nauce. Podczas tego spotkania nagrodzeni uczniowie otrzymali okolicznościowe dyplomy i gratulacje.

  Nagrodzeni czniowie to:

  • Marcin Kęska - klasa IV technikum informatyczne
  • Jakub Kaim - klasa  III technikum informatyczne
  • Tomasz Antosz - klasa IV technikum elektryczne
  • Wojciech Palac - klasa II technikum budowlane
  • Józef Woś - klasa III technikum budowlane

 • 40 lat minęło

  I stało się. Szkoła dołączyła do grona szacownych 40-latków. Melodia popularnej piosenki „40 lat minęło jak jeden dzień…” towarzyszyła obchodom okrągłego jubileuszu, który odbył się 10 czerwca. Już po raz drugi na sali gimnastycznej zebrali się, oprócz społeczności uczniowskiej, znakomici goście – przedstawiciele samorządu gminnego i powiatowego, kuratorium oświaty, emerytowani nauczyciele i dyrektorzy oraz absolwenci szkoły, w tym dwóch księży, którzy koncelebrowali mszę św. odprawioną na hali sportowej.

 • Wycieczka do fabryki DELL'a w Łodzi

  Dnia 21 stycznia 2009r. uczniowie klas 4 i 3 Technikum informatycznego zwiedzali jedną z najnowocześnieszych fabryk komputerów na świecie. Dzięki nawiązanej wcześniej współpracy Firma DELL zorganizowała dla naszych uczniów zwiedzanie fabryki laptopów w Łodzi. Podczas tej wycieczki uczniowie mogli zapoznać się z działalnością firmy, jej historią oraz z dniem dzisiejszym. Zwiedzili również hale produkcyjne, gdzi mogli na "żywo" przekonać się jak wygląda montaż laptopów od momentu jak do fabryki trafiają części, aż do chwili jak ciężarówki wypełnione pudełkami z laptopami opuszczają fabrykę. Oprócz zwiedzania hal uczniowie mieli możliwość zapoznać się z różnorodnymi komputerami z oferty DELL'a w centrum wystawienniczym oraz skorzystać z przygotowanego dla nich kateringu.
   
  W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się się na Jasnej Górze, gdzie maturzyści prosili o szczęśliwe zdanie egzaminów maturalnych i zawodowych.
   
  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wycieczki do fabryki.
 • Pogrzeb pierwszego Dyrektora ZSZ

  Z głębokim żalem pragniemy poinformować, że w dniu dzisiejszym pożegnaliśmy EDWARDA POTACZKA, któy był pierwszym Dyrektorem Zespołu Szkół Zawodowych w Mszanie Dolnej w latach 1968 - 1985. Jego zasługi dla tej szkoły były nieocenione, dzięki jego staraniom i pracy powstała szkoła, w której dzisiaj uczymy się i szczycimy 40 - letnią tradycją.

  Pogrzeb odbył się w kościele św. Michała w Mszanie Dolnej o godz. 13.00

 • Apel świateczny w ZSTI

  W dniu 19 grudnia odbył się w naszej szkole apel świateczny. W czasie apelu Dyrektor szkoły podziękował wszystkim za pomoc jaką udzilili rodzinie naszych uczniów w związku z pożarem domu. Szczególne podziękowania skierował do uczniów klasy 4 TE, którzy bezinteresownie pomagali i pomagają nadal rodzinie swojego kolegi w tych trudnych chwilach.
  Następnie obejrzeliśmy przedstawienie przygotowane przez uczniów ZSTI nawiązujące do Świąt Bożego Narodzenia oraz wysuchaliśmy kilku kolęd w rewelacyjnym wykonaniu zesposłu INSTAL-BAND.
 • Stowarzyszenie Pomocy Szkole "Małopolska"

  1% dla Twojej Szkoły

   

   Stowarzyszenie Pomocy Szkole „Małopolska"
  Organizacja Pożytku Publicznego  Kraków, ul. B. Chrobrego 9

  Społeczny Komitet przy Zespole Szkół Techniczno – Informatycznych w Mszanie Dolnej

 • Stypendium dla najzdolniejszych

  W dniu dzisiejszym Pan Jan Puchała Starosta Powiatu Limanowskiego, członkowie Zarządu Powiatu i Dyrektor Wydziału Edukacji odwiedzili naszą szkołe. W trakcie tej wizyty wręczyli uczniom naszej szkoły stypendia ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Budżetu Państwa w ramach ZPORR "Wyrównywanie szans edukacyjnych poprzez programy stypendialne". Spotkanie przebiegło w miłej przedsiątecznej atmosferze. Uczniowie otrzymali dyplomy i gratulacje, Pan Starosta miał okazję przybliżyć młodzieży pracę Zarządu Powiatu. Na koniec przekazał najserdeczniejsze życzenia świąteczne dla młodzieży ich rodziców i pracowników szkoły

 • Konferencja informatyczna

  W dniu dzisiejszym odbyła się w naszej szkole Konferencja Informatyczna "NOWOCZESNE TECHNOLOGIE INFORMATYCZNE W ZASTOSOWANIACH EDUKACYJNYCH I BIZNESOWYCH". 
  Podczas szkolenia zaprezentowno możliwość kształcenia e-learningowego na przykładzie platformy moodle - prezentacji dokonał p. Jerzy Kogut - nauczyciel Zespołu Szkół Techniczno - Informatycznych w Mszanie Dolnej. Następnie przedstawiciele Firmy Dell zaprezentowali najnowsze rozwiązania sprzętowe w zakresie nooteboków, serwerów i macierzy dyskowych.

   

  W konferencji wzięli udział zaproszeni goście, pracownicy ZSTI oraz uczniowie klasy 4 technikum Infomratycznego. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej galerii zdjęć z konferencji.

 • Turniej Tańca Towarzyskiego

  Klub Tańca Towarzyskiego „PRESTIGE MOK MSZANA DOLNA” zaprasza na udział w Mistrzostwach Okręgu Małopolskiego w 10 Tańcach oraz III Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego "O Puchar Burmistrza Miasta Mszana Dolna", które odbędą się w dniu 22-23 listopada 2008 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych Mszanie Dolnej.

  Więcej informacji na stronie Organizatora Konkursu.

 • Wizyta w Rumunii

  W dniach od 7 do 13 listopada 2008 wzięliśmy udział w pierwszej wizycie w szkole partnerskiej. Na początek była to szkoła koordynująca cały projekt „Virgil Madgearu” w mieście Galati w Rumunii.

  Miasto Galati położone jest na lewym brzegu Dunaju we wschodniej Rumunii, około 230 km od Bukaresztu. Galati to główny port rzeczny kraju, dostępny dla mniejszych statków morskich, ośrodek przemysłu stoczniowego, metalowego, elektromaszynowego, włókienniczego, drzewno-papierniczego, przetwórstwa spożywczego. W mieście funkcjonuje huta żelaza. Ważny węzeł komunikacji drogowej i kolejowej. Jako miasto typowo przemysłowe, Galati nie było najpiękniejszym miejscem, które odwiedziliśmy w Rumunii podczas naszego krótkiego pobytu.

  Po długiej i męczącej podróży ( po drodze zatrzymaliśmy się w Pradze i mieliśmy okazję zwiedzić to piękne miasto) dotarliśmy do Galati, gdzie czekali już na nas nasi partnerzy.

 • Konferencja dla nauczycieli

  W dniu dzisiejszym odbyła się naszej szkole Konferencja dla nauczycieli na temat samobójstw wśród dzieci i młodzieży. Bardzo ciekawy wykład przeprowadziła dr n. med. Zofia Foryś, pracująca na Oddziale Toksykologii i Chorób Środowiskowych Szpitala Klinicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im.L. Rydygiera w Krakowie.
   
  Prezentacja dotycząca badań nad przyczynami samobójstw dzieci i młodzieży autorstwa  dr n. med. Zofii Foryś.
 • Zaproszenie na Konferencję informatyczną

  Starosta Powiatu Limanowskiego zaprasza na Konferencję Informatyczną "NOWOCZESNE TECHNOLOGIE INFORMATYCZNE W ZASTOSOWANIACH EDUKACYJNYCH I BIZNESOWYCH". Konferencja odbędzie się w Auli Zespołu Szkół Techniczno - Informatycznych w Mszanie Dolnej, dnia 28 listopada 2008r. od godz. 10.30. Serdecznia zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Udział w Konferencji jest bezpłatny.
 • Sadzenie iglaków

  W ubiegłym tygodniu obserwowaliśmy jak zmienia się otoczenie naszej szkoły. Dzięki firmie Pana Antoniego Szlagi oraz pracy naszych uczniów i nauczycieli w ramach praktyk zawodowych otoczenie naszej szkoły znacznie się zmieniło. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć , przedstawiających naszą szkołę w nowej szacie.

 • Dyskoteka klasy 4 TI

  W sobotnie popołudnie uczniowie klasy 4TI postanowili zapomnieć na chwilę o czekającej ich maturze oraz egzaminach i przyszli do szkoły w zupełnie innym celu. Po raz pierwszy od kilku lat w budynku szkoły odbyła się dyskoteka klasowa. A ponieważ w klasie 4 TI jest zdecydowana większość chłopców, postanowili oni zaprosić na imprezę dziewczęta z klasy II LO im. E. Romera w Rabce-Zdroju. Dyskoteka odbyła sę w sali 22 oraz na szkolnej świetlicy. Oprócz tańców uczniowie zorganizowali również konkurs karaoke, w którym wzięli udział zarówno chłopcy z naszej szkoły wraz z wychowawcą jak i zaproszone dziewczęta.
  Pomysł takiej imprezy bardzo spodobał się wszystkim i już obie klasy zaczęły się zastanawiać nad następnym wspólnym spotkaniem.
   
  Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z dyskoteki.
 • Targi edukacyjne w naszej szkole

  W naszej szkole odbyły się dzisiaj "Targi Edukacyjne" - PRZEKONAJ SIĘ JAKIE MASZ MOŻLIWOŚCI . Targi zorganizowała firma Europartner wraz z Centrum Kształcenia Ustawicznego w Limanowej.

 • "Biegiem" po Gorcach

  Podczas, gdy w "dniu nauczyciela" część nauczycieli pracowała w szkole nad projektem dotyczącym szkoleń, inni wypoczywali lub w inny sposób "ładowali akumulatory" korzystając z pięknej pogody. Dla wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i uczniów dedykujemy galerię zdjęć z naszych pięknych jesiennych Gorców.

  Galeria powstała podczas 5-godzinnego marszobiegu po najwyższych partiach Gorców. Trasa przebiegała począwszy od przełęczy Przysłop na Lubomierzu poprzez Kudłoń, przełęcz Borek, Mostownicę na Turbacz, a następnie przez Kiczorę, Jaworzynę Kamienicką, Gorc, Rzeki z powtorem na Przysłop.

 • Dzień Nauczyciela

   

  W poniedziałek 13 października odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podczas tej uroczystości dyrektor Zespołu p. Andrzej Dębski przekazał wszystkim pracownikom oświaty i uczniom najlepsze źyczenia, które skierowane zostały m. in. przez Małopolskiego Kuratora Oświaty. W uroczystości wzięli również udział Z-ca Starosty Limanowskiego p. Franciszek Dziedzina. oraz członek Zarządu Powiatu - p. Bolesław Żaba. Z ramienia Rady Rodziców najlepsze życzenia złożył p. Jerzy Kaim - przedowniczący Rady Rodziców.

  Następnie uczniowie przestawili program artystyczny nawiązujący do "ciężkiej" pracy nauczyciela - począwszy już od starożytnego Egiptu. a skończywszy na czasach współczesnych. Uroczystą oprawę akademii zapewnił niezawodny zespół muzyczny "Install Band" 

 • Informatrix

  W dniu dzisiejszym grupa uczniów z klasy 4 Technikum Informatycznego wraz z przebywającymi w Polsce uczniami i nauczycielami z Malty w Włoch bierze udział w konferencji informatycznej INFOMATRIX.
  Konferencję INFORMATRIX - Dzień Informatyki organizuje Wydział Informatyki Wyższej Szkoły Biznesu – National-Louis University z Nowego Sącza. Skierowana ona jest do wszystkich pasjonatów informatyki. Dzień Informatyki organizowany jest przez pracowników i studentów Wydziału Informatyki dla uczniów i nauczycieli szkół średnich zainteresowanych informatyką.

  Tematem wiodącym będą Wirtualne Koła Zainteresowań. Będziecie mogli zapoznać się z rezultatami działalności studentów informatyki WSB-NLU, zgłębić ciekawe tematy, także przez siebie zaproponowane. Szczegółowy program Konferencji dostępny jest na stronie Instytutu Informatyki WSB-NLU .

 • Sieć szkolna

  Sieć

  Zespół Szkół Techniczno - Informatycznych w Mszanie Dolnej posiada nowoczesną infrastrukturę sieciową. Wszystkie szkolne komputery oraz serwery połączone są za pomocą sieci LAN w topologii gwiazdy o prędkości 1000/100Mbs. Dostęp do internetu zrealizowany jest za pomocą łącza ADSL o przepustowości 4096 Kb/s (downstream) i 512 Kb/s (upstream). Adres IP serwera: 83.12.171.45, a domena: zst-i.edu.pl

 • Historia szkoły

  Zespół Szkół Techniczno - Informatycznych w Mszanie Dolnej (dawniej Zespół Szkół Zawodowych) jest dynamicznie rozwijającą się placówką oświatową. Początki szkoły to rok 1962, wtedy uruchomiony został jeden oddział Międzyzakładowej Szkoły Zawodowej w Limanowej, a nauka odbywała się w budynku Szkoły Podstawowej Nr 2. Uczniowie kształcili się wówczas na kierunku ślusarz usługowy.

  Samodzielny byt rozpoczęła szkoła w roku szkolnym 1968/1969 jako Zasadnicza Szkoła dla Pracujących przy Spółdzielni Metalowo – Drzewnej, dziś Spółdzielni „Meblomet”. Kształcenie odbywało się na kierunku ślusarz – mechanik, a nauka w dwóch salach lekcyjnych przy ulicy Ogrodowej. Rok później utworzone zostało Technikum Mechaniczne dla Pracujących o specjalności obróbka skrawaniem. W roku 1972/73 naukę podjęli pierwsi stolarze oraz odbyła się pierwsza matura.

  Nowy etap rozwoju szkoły nastąpił od roku szkolnego 1982/83 wówczas powołana zostaje do życia druga Szkoła Zawodowa kształcąca na kierunku monter instalacji budowlanych.     W roku 1984 prowadzenie Szkoły przejęło Przedsiębiorstwo Instalacji Przemysłowych „Instal” Kraków.

  Kolejne etapy rozwoju to utworzenie Zespołu Szkół Zawodowych w roku szkolnym 1988/89. Powołanie Technikum Zawodowego na podbudowie szkoły podstawowej od roku szkolnego 1992/93. powołanie Liceum Zawodowego w roku 1992 kształcącego mechaników naprawy maszyn i urządzeń. Od roku szkolnego 1991/92 prowadzenie szkoły przejmuje Kuratorium Oświaty i Wychowania w Nowym Sączu. Od tego momentu zaczynają być realne, długoletnie starania o bazę lokalową. W 1992r. Dzięki pomocy władz samorządowych miasta Mszana Dolna i Kuratorium Oświaty i Wychowania w Nowym Sączu szkoła przejęła teren i będące w różnym stanie zainwestowania budynki szkolne oraz halę produkcyjną przy ulicy Starowiejskiej . Przed oddaniem do użytku budynków szkolnych należało wykonać wiele prac, roboty budowlane rozpoczęto 15 marca 1993r. Dzięki dużemu zaangażowaniu pracowników szkoły, robotników budowlanych i podwykonawców – 25 listopada 1993roku nastąpiło uroczyste oddanie do użytku części dydaktycznej i socjalnej szkoły obejmujące 8 sal lekcyjnych, zaplecze socjalne i inne niezbędne do funkcjonowania szkoły i pomieszczenia i urządzenia.

  W roku 1994 zakończono i oddano do użytku część warsztatową. Na uwagę zasługuje fakt, iż w dużej mierze do wykonania tego ogromnego zadania przyczyniła się pomoc Rejonowego Biura Pracy w Limanowej, które skierowało w ramach prac interwencyjnych i robót publicznych pracowników do wykonywania prac budowlanych i wykończeniowych. Każdy następny rok to ciągłe starania o wzbogacenie wyposażenia warsztatowego i szkolnego, jak również zmianę wyglądu obiektu i zagospodarowanie terenu wokół szkoły.

  W roku 1996 szkoła otrzymała pozwolenie na budowę hali sportowej, 6 sal lekcyjnych, kotłowni gazowej i garaży. Aby nie stracić ważności pozwolenia, we wrześniu 1998 roku rozpoczęto rozbudowę Zespołu Szkół Zawodowych od budowy garażu systemem gospodarczym tzn. siłami i środkami szkolnymi.

  Od 1 stycznia 1999 roku zmieniła się sytuacja finansowa szkoły po przejęciu jej przez Starostwo Powiatowe w Limanowej. Sytuacja finansowa szkoły zaczyna być stabilna i pojawiają się perspektywy budowy pełnowymiarowej hali sportowej. To, że prace rozpoczynają się w sierpniu 2000 roku jest niezaprzeczalną zasługą władz Powiatowych, które ujęły w planie inwestycyjnym i zagwarantowały niezbędne środki na jej rozpoczęcie  i wykonanie .

  Hala ta- bogato wyposażona, oddana do użytku 11 września 2002 roku będzie służyć zarówno szkole, jak i lokalnemu środowisku Powiatu Limanowskiego.

  Do roku szkolnego 2000/2001 szkoła kształciła wyłącznie chłopców, od roku szkolnego 2001/2002 szkoła otworzyła swe podwoje również dla dziewcząt oferując im interesujące kierunki kształcenia jak technik informatyk, a od roku szkolnego 2002/2003 technika prac biurowych i profil ekonomiczno – administracyjny.

  Szkoła typowo zawodowa w dniu dzisiejszym jest nowoczesną szkołą kształcącą młodzież w wielu atrakcyjnych kierunkach. W roku szkolnym 2008/2009 – 516 uczniów kształci się w 15 oddziałach następujących typów szkół:

  Technikum – na kierunku technik mechanik o specjalności spawalnictwo, technik elektryk, technik informatyk oraz technik budownictwa

  Liceum Profilowanym – o profilu zarządzanie informacją

  Zasadniczej Szkoły Zawodowej – w zawodach stolarz oraz monter konstrukcji budowlanych

  Szkoła posiada 4 pracownie informatyczne z pełnym dostępem do Internetu, sale dydaktyczne wyposażone w sprzęt audiowizualny i warsztaty szkolne wyposażone w maszyny i urządzenia umożliwiające zdobycie pełnych kwalifikacji zawodowych. Szkoła współpracuje z Instytutem Spawalnictwa w Gliwicach i posiada atest Instytutu na prowadzenie szkolenia spawaczy według EURONORMY. Dzięki temu szkoła oferuje swoim uczniom i innym zdobycie uprawnień spawalniczych w zakresie:

  - spawania elektrycznego elektrodą otuloną;

  - spawania elektrycznego w osłonie gazów CO2 (MAG)

  - spawania gazowego;

  - spawania w osłonie argonu (TIG);

  Szkoła oferuje szkolenia i kursy dla młodzieży i dorosłych :

  - mistrzowskie i czeladnicze

  - spawalnicze;

  - obsługi komputera;

  - księgowości komputerowej małych firm.

  - egzaminy ECDL (europejski certyfikat umiejętności komputerowych)

  Szkoła jest silnie osadzona w środowisku, od lat uczestniczy w pracach na rzecz miasta. Obecnie odgrywa istotną rolę w rozwijaniu sportu i turystyki wśród młodzieży na terenie szkoły i miasta. Od kilku lat jest organizatorem Wyścigu Górskiego. Nauczyciel szkoły mgr Zygmunt Łyżnicki utworzył sekcję duathlonu i Sekcję Biegów Górskich. Jego zawodnicy zdobywają wysokie lokaty nie tylko na Mistrzostwach Polski ale i na Mistrzostwach Świata. Od roku szkolnego 2001/2002 szkoła jest organizatorem międzyszkolnego festynu sportowego dla uczniów Gimnazjum oraz Konkursu Informatycznego dla uczniów klas trzecich Gimnazjum.
   
  Młodzież pobierająca naukę w Zespole Szkół Zawodowych kształci się na wysokim poziomie dydaktycznym i zawodowym, co daje jej solidne przygotowanie do przyszłej pracy zawodowej i dalszej nauki. Do osiągnięć szkoły można zaliczyć to, że jej absolwenci stanowili i stanowią do dziś trzon pracowników dla zakładów terenu miasta i regionu a wielu absolwentów podjęło studia lub dalszą naukę. Istnienie szkoły oraz kształcenie w zawodzie stolarz wpłynęło na ukształtowanie się w Mszanie Dolnej i okolicy ośrodka stolarskiego o dużym zakresie świadczonych usług. Szkoła nie tylko kształci ale i otacza opieką socjalną uczniów z najbiedniejszych rodzin.
  Uwzględniając dorobek szkoły, bazę jaką dysponuje, wysoko wykwalifikowaną kadrę do kształcenia zawodowego, zdolność do dostosowania się do zmian w gospodarce należy sądzić, że znajdzie ona swoje miejsce w nowym systemie kształcenia zawodowego

   

 • Testowa wersja strony ZSTI

  Ruszyła testowa wersja nowej strony WWW Zespołu Szkół Techniczno - Informatycznych w Mszanie Dolnej. Zapraszamy wszystkich do jej redagowania.

 • Certyfikowane laboratorium ECDL

  Zespół Szkół Techniczno - Informatycznych w Mszanie Dolnej, od marca 2007 roku posiada certyfikowane Laboratorium ECDL.

  Laboratorium współpracuje z Europejskim Instytutem Edukacji Informatycznej w Nowym Sączu. W ramach tej współpracy ZSTI organizuje różnego rodzaju kursy i warsztaty, zarówno dla uczniów jak i innych zainteresowanych. M.in. w lipcu 2007r. w naszym Laboratorium odbył się Kurs Trenerski zakończony egzaminami ECDL Advanced dla 15 osób z całej Polski.

 • Finał Konkursu Informatycznego

  17 marca. Kolejny finał Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego dla gimnazjalistów Install'08. Zapraszamy do serwisu konkursu i do obejrzenia zdjęć z finału - w galeri.

 • Wystawa "Eksperymentuj"

  Przedstawiamy Wam pierwszą galerię zdjęć z wystawy Eksperymentuj. Zabawa jest przednia a i dużo się uczymy - czego chcieć więcej?W dniach 15-17 listopada 2007r. gościliśmy też 5 zaprzyjaźnionych szkół: Gimnazjum nr 1 w Rabce - Zdroju, Gimnazjum nr 4 w Mszanie Górnej, Gimnazjum z Kasiny Wielkiej, Zespół Placówek Oświatowych w Rabie Niżnej i Liceum Ogólnokształcące im. Świętej Rodziny w Rabce - Zdroju. Drugi i trzeci dzień wystawy i kolejni zwiedzający. Szkoła Podstawowa nr 2 z Rabki - Zdrój, Zespół Szkół Miejskich nr 1 z Mszany Dolnej, Zespół Szkół Miejskich nr 2 w Mszanie Dolnej, Ministranci i Schola parafii św. Michała z Mszany Dolnej i Chór MOK z Mszany Dolnej. Sobota była też dniem otwartym dla wszystkich mieszkańców Mszany Dolnej i okolicznych miejscowości. Zainteresowanie przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Łącznie wystawę odwiedziło ponad 1000 osób - wszystkim serdecznie dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy na następne nasze imprezy. Dziękujemy również animatorom Centrum Nauki Kopernik. Zapraszamy do obejrzenia Galerii.

   

 • Rewizyta Włochow w Polsce

  Wizyta grupy z Sardynii w Polsce
  5 – 18 marzec 2006

   

  5 marzec – niedziela

  Po długim oczekiwaniu na lotnisku w Balicach wreszcie są- grupa 19 uczniów oraz dwóch opiekunów z Sardynii przyleciała do Polski i będzie gościć w naszym kraju do 18 marca.

 • Wizyta w Cagliari na Sardynii

  Przygoda z Sardynią rozpoczeła się na krakowskim lotnisku Balice 26 listopada 2005 r. Poniżej przedstawiamy krótkie sprawozdanie z każdego dnia wyzyty.
   
  26 listopad 2005

  Pierwszy lot (z Krakowa do Rzymu samolotem linii lotniczych SKY-Europe, Being 737), prędkość przelotowa wynosiła 700km/h, wysokość ok. 11km, temperatura na zewnątrz samolotu dochodziła do - 66˚C, w Rzymie byliśmy ok. godz. 15:15. Niestety bagaż Roberta Łysika poleciał z powrotem do Polski. Wszyscy byliśmy bardzo zmartwieni tą całą sytuacją. Następnie czekaliśmy na lot do Cagliari, który planowo miał się odbyć o godz. 20:40, jednak poprzez okropną pogodę jaka panowała nad Rzymem wylecieliśmy dopiero ok. 21. W Cagliari byliśmy ok. 22 i zostaliśmy bardzo miło przywitani przez Włochów. Następnie każdy z nas wraz z swoim partnerem pojechał do domu, gdzie czekała na nas wieczorna kolacja.

 • Refleksje uczestników projektu

  Po zakończonym projekcie uczniowie zaangażowani w jego realizację wyrazili swoje wrażenia i emocje związane z przeżytym doświadczeniem.

  Zadaliśmy im kilka pytań. Zobaczcie co odpowiedzieli na niektóre z nich:

   

  • Co najbardziej podobało się na Sardynii?

  Kasia: Zachowanie i styl życia ludzi, miejsca, które zwiedzaliśmy, piękny krajobraz, Włosi… i język włoski!

  Tomek: Spontaniczność ludzi oraz morze

  Dominika: wszystko a najbardziej Sardynia nocą!

  Janusz: Dobre jedzenie i wino!

  Dominik: dziewczyny i pogoda!