Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel.: (+4818) 33 19 040 fax: (+4818) 33 10 198

Galeria zdjęć

Ważne linki

Konkurs „Zawód nie zawodzi” rozstrzygnięty

 

Komputery, spawarki, tablety rozdane gimnazjalistom

Wyniki Ogólnopolskiego Pilotażu Konkursu "Zawód nie zawodzi”, którego finał odbył się 22 marca w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej, okazały się ogromnym zaskoczeniem zarówno dla organizatorów, jak i uczestników. Laureatkami konkursu w obszarze motoryzacyjnym i technicznym zostały… dziewczyny, a nagroda specjalna Toyota hybrydowa pojedzie na weekend do dyrekcji Gimnazjum w Zespole Szkół w Krzeczowie, które w rankingu konkursowym okazało się najbardziej aktywną szkołą.

Organizatorem konkursu była sądecka fundacja Humaneo zajmująca się organizowaniem szkoleń i egzaminów zawodowych w standardach europejskich VCC, a współorganizatorem i partnerem – Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej, z którym ZSTI współpracuje przy okazji szkoleń i egzaminów już od kilku lat.

Konkurs adresowany był do uczniów gimnazjów, a jego celem było rozbudzenie zainteresowań zawodowych wśród dzieci i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem zainteresowań techniczno – informatycznych, wyłanianie i wspieranie uczniów zdolnych w rozwijaniu i poszerzaniu zainteresowań zawodowych, motywowanie szkół gimnazjalnych do rozpoznawania i rozwijania zainteresowań oraz uzdolnień zawodowych uczniów, podejmowanie przez szkoły różnorodnych działań w zakresie pracy z uczniem zdolnym, stworzenie uczniom możliwości sprawdzenia własnej wiedzy i umiejętności, propagowanie idei społeczeństwa wykorzystującego nowoczesne technologie oraz popularyzację e-learningowych form nauczania.

 Mimo iż konkurs był pilotażem, cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 15 gimnazjów, w sumie 288 uczniów. Do finału zakwalifikowało się 78 laureatów z etapu szkolnego. Gimnazjaliści walczyli o punkty już od końca stycznia. Na platformie e-elarningowej zostały opublikowane materiały i pytania opracowane przy współpracy nauczycieli z ZSTI. Uczniowie rywalizowali w trzech obszarach: informatycznym, motoryzacyjnym i technicznym. 22 marca także przy pomocy narzędzi e-learningu, ale już fizycznie w ZSTI, najlepsi zmierzyli się z zadaniami finałowymi. Rywalizacja była zacięta, gdyż organizatorzy i sponsor główny firma Toyota Kobos z Nowego Sącza ufundowali nagrody warte ponad 10 tys. zł: komputery, laptopy, tablety, dyski zewnętrzne, przyłbice spawalnicze, spawarkę, skrzynkę narzędziową.

 W obszarze informatycznym I miejsce zajął Kamil Żak, II Szymon Byk, III Michał Zbrożek, w obszarze technicznym zwyciężył Szymon Karpęcki, II miejsce zajął Mateusz Czerwiński, a III Anna Syjud, natomiast w obszarze motoryzacyjnym bezkonkurencyjna okazała się Rachela Antosz-Rekucka, II miejsce przypadło Konradowi Krzysztofiakowi, a III Pawłowi Krokowi.

 Organizatorzy postanowili także wyróżnić i nagrodzić najbardziej aktywne szkoły. W rankingu aktywności I miejsce zajęło Gimnazjum przy Zespole Szkół w Krzeczowie, II miejsce Gimnazjum w Skomielnej Białej, a III Gimnazjum w Kamienicy.

DSC 0465

DSC 0514

DSC 0521

DSC 0538

DSC 0548

DSC 0554