Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej

34-730 Mszana Dolna, ul. Starowiejska 4, tel.: (+4818) 33 19 040 fax: (+4818) 33 10 198

Galeria zdjęć

Ważne linki

Zawód nie zawodzi

Pilotażowy konkurs zainaugurowany

W czwartek w ZSTI odbyła się konferencję inaugurującą Ogólnopolski Pilotaż Konkursu "Zawód nie zawodzi”, którego organizatorem jest stowarzyszenie Humaneo zajmujące się organizowaniem szkoleń i egzaminów zawodowych w standardach europejskich. Partnerami konkursu są: Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych oraz firma Servus-Comp.

W konferencji wzięli udział przedstawiciele stowarzyszenia Humaneo, władze powiatu limanowskiego, przedstawiciele Toyoty, firmy Servus-Comp – oraz dyrektorzy okolicznych gimnazjów, bowiem pilotażowa edycja konkursu skierowana jest właśnie do uczniów szkół gimnazjalnych. Głównym celem konkursu jest rozbudzenie zainteresowań zawodowych wśród dzieci i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem zainteresowań techniczno – informatycznych, wyłanianie i wspieranie uczniów zdolnych w rozwijaniu i poszerzaniu zainteresowań zawodowych, motywowanie szkół gimnazjalnych do rozpoznawania i rozwijania zainteresowań oraz uzdolnień zawodowych uczniów, podejmowanie przez szkoły różnorodnych działań w zakresie pracy z uczniem zdolnym, stworzenie uczniom możliwości sprawdzenia własnej wiedzy i umiejętności, propagowanie idei społeczeństwa wykorzystującego nowoczesne technologie oraz popularyzację e-learningowych form nauczania.

Podczas konferencji dyrektorzy szkół i nauczyciele zostali zapoznani z ideą, przebiegiem i regulaminem konkursu, a koordynatorzy konkursu z gimnazjów wzięli udział w szkoleniu z obsługi platformy e-learningowej. Duże zainteresowanie zarówno wśród uczestników konferencji, jak i uczniów ZSTI wzbudziły Toyoty hybrydowe, które pojawiły się wczesnym rankiem na dziedzińcu przed szkołą. Podczas konferencji wygłoszono też wykład dotyczący tendencji rozwojowych współczesnych motoryzacji. Wykład nieprzypadkowo dotyczył Toyoty jako prekursora nowoczesnych rozwiązań, ponieważ głównym sponsorem konkursu jest właśnie firma Toyota Kobos z Nowego Sącza, a nagrodą główną dla dyrektora zwycięskiego gimnazjum będzie wypożyczenie takiej hybrydowej Toyoty z pełnym bakiem na cały weekend.

konf 1

konf 2

konf 3

konf 4